Emek

Sarıgazi 1 Mayıs’a hazırlanıyor

 

1 Mayıs’a günler kala ‘Yolsuzluk, yağma ve talana dur’ demek için; emekçilerin, işçilerin alın terinden çalanlardan hesap sormak için 1 Mayıs’ta tüm halkımızı partizan saflarına çağırmaya devam ediyoruz!

Yenidoğan mahallesinde kitlesel ve yoğun bir şekilde afiş ve şablonlarımızı yaparak oradaki emekçi halkı taksime 1 Mayıs’a çağırdık Yenidoğan mahallesinde ki faaliyetimizde halkın içten ve samimi bir şekilde yaklaşımları görülmeye değerdi.

Yenidoğan mahallesindeki faaliyetimizi diğer günümüzün planlamasını yaparak sonlandırırken yoldaşlardan kitlesel bir şekilde ve disiplinli faaliyet yürütmenin coşkusu ile ayrıldık.

19 nisan günü Taşdelen Aydınlar mahallesine Gazete dağıtımı ve 1 Mayıs çalışması için gittik. Orada Afiş yapan, gazete dağıtımını yapan ve bildiri dağıtımı yapan ekipler oluşturarak Faaliyetimize başladık yoğun bir şekilde afiş ve bildiri dağıtımı yaptık ve Özgür gelecek Gazetesini okurlara ulaştırdık 1 Mayıs’la ilgili sohbetler gerçekleştirerek Halkı 1 Mayısa çağırdık. Taşdelen Aydınlar mahallesindeki faaliyetimizde; faaliyet değerlendirmesi ve diğer günü planlayarak sonlandırdık.

20 Nisan günü Toplu bir şekilde Sarıgazi Demokrasi Caddesinde Bildiri dağıtımı ve Gazete dağıtımı yaptık. Yine Sarıgazi İnönü Mahallesi ve Kemal Türkler Mahallesinde evlere bildiri dağıtımı yaparak afiş çalışması ve ”1 Mayıs kızıldır kızıl kalacak” ”Yaşasın 1 mayıs”Partizan imzalı Yazılamalarımızla yoğun bir faaliyet yürüttük. Mahallerde insanların daha ilgili olduğunu gördük ve hemen bildiriyi alıp giden değil sohbet eden ve daha sıcak davranan bir tarz gördük. Aslında devamlı Demokrasi Caddesinde kalmanın Faaliyet alanımızı daralttığını fark ettik. Bizimle 1 mayıs günü nasıl iletişim kuracaklarını Partizan saflarında gitmek istediklerini söylediler bizlerde 1 mayıs günü araş kalkış yerlerini ve saatini söyledik.Mahalle çalışmalarımızdan sonra Demokrasi Caddesi boyunca bildirilerimizi dağıttık günü değerlendirmesi ve yarının planlanması ile faaliyetimizi sonlandırdık.1 Mayıs çalışmalarımız gün, gün planlayarak devam ediyor.

Sarıgazi Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu