Güncel

Sarıgazi Halkı Zamlara Karşı Yürüdü

H.Merkezi: Sarıgazi Dayanışmasının çağrısı ile bir araya gelen Sarıgazi halkı, gerçekleştirdikleri yürüyüşle zamları protesto ettiler. Demokrasi Meydanı’nda son bulan yürüyüşte “Zama, Zulme, yoksulluğa Son. İnsanca Yaşam İstiyoruz” pankartı açıldı.

Akşam saatlerinde gerçekleşen yürüyüşte, yapılan zamları protesto eden dövizler taşınırken basın açıklaması öncesinde de devrim şehitleri için saygı duruşu ve tiyatro gösterimi yapıldı.

Okunan basın açıklamasında; Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun işçileri ve emekçileri simit hesabına razı etmek istediği belirtilerek “17 Aralık’ta ortaya çıkan Cemaat-AKP dalaşı bizlere bir kez daha bozuk düzende sağlam çark olmayacağını ve devletin çürümüşlüğünü gösterirken ayakkabı kutularına sığdıramadıkları paralar emekçilerimizin ve gençlerimizin gelecekleridir” denildi.

Bizler; işçi ve emekçiler olarak kıdem tazminatının gaspını ve asgari ücretin kölece yaşam koşullarına göre belirlenmesini kabul etmiyoruz. Asgari ücret soygununa karşı, insanca yaşam için örgütlü mücadeleye, sokağa çıkmaya, hesap sormaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verilen açıklamanın okunmasının ardından ise eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu