GüncelManşet

Sarıgazi ve Avcılar’da seçim ve 1 Mayıs toplantısı

Avcılar

Geride bıraktığımız 30 Mart seçimlerini ve yaklaşan 1 Mayıs’ı tartışmak üzere 6 Nisan günü Avcılar’da Partizan toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde gerçekleştirilen kahvaltı ile sıcak sohbet edilirken toplantıda ise sürecin nasıl örgütleneceği tartışıldı.

Seçim çalışmalarımızı değerlendirmeye aldığımız toplantıda 1 Mayıs öncesinde seçimlerin bizlere kattıkları ve eksik kaldığımız noktaları tartıştık. Katılımcıların seçimlere ilişkin değerlendirmelerinin yanı sıra ortaya koydukları özeleştirilerle seçimlerdeki atıl duruma dikkat çektiler.

Seçim konusunun ardından 1 Mayıs’a ilişkin çalışmalarımızın nasıl olmasını tartıştık. Bu konuda ise farklı alanların kendine özgün çalışma biçimlerinin önemli olacağını ve bu noktada çalışmalarımızın geleneksel olmaktan çıkartılarak dönemin ihtiyacına göre şekillendirilmesi ve örgütlenme kanallarının bu şekilde çeşitlendirilmesini konuştuk.

 

Sarıgazi

1 Mayıs’ın yaklaşması ile Partizan bir toplantı düzenleyerek süreci nasıl örgütleyeceğini tartıştı. 1 Mayıs konusundan önce geride bıraktığımız yerel seçim süreci tartışıldı.

Toplantıda seçim sürecinde neler yapıldığı, yapılan çalışmaların ne kadar verimli olduğu ve Partizan açısından nasıl geçtiği değerlendirildi. Seçimlerdeki pratik durumun yeterli olmadığına değinilen toplantıda önümüzdeki süreçlerde deneyimlerin ve seçimlerde kazandığımız artıların gücüyle 1 Mayıs’ın örgütleneceği konuşuldu. 

Toplantının ikinci kısmında ise 1 Mayıs’ın yaklaştığı günlerde Taksim’in şimdiden yasaklandığı ve Partizan’ın ve tüm devrimci kurumların hedefinde, şehitler verilen ve bedeller ödenen yani tarihi kanla yazılan Taksim olduğu belirtildi.

Yürütülen tartışmada hedefin Taksim olması gerektiğinin altı çizildi ve 1 Mayıs öncesi yürütülecek çalışmalarda kullanılacak argümanlar ve bunların politik içeriği tartıştıldı. Çalışmaların bölgesel özgünlüklerle örüleceği, her alanın özgün çelişkilerinin öne çıkarılarak 1 Mayıs’a çağrı yapılacağı vurgulandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu