Gençlik

Sarıgazi YDG’den anma

16 Aralık günü Munzur Kültür Derneği’nde 19 Aralık 2000 katliamı ve Maraş katliamını ele alan bir etkinlik düzenledik. Kolektif bir çalışmayla derneğimizi etkinliğe hazır hale getirdik. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte şiirler, sinevizyon ve müzik dinletisi yapıldı.

Kısa bir süreç içerisinde çalışmasını yaptığımız bu etkinlik içerik ve niteliğiyle iyi geçti. Etkinlik bu katliamlarda şehit düşenler şahsında tüm devrim şehitleri için saygı duruşla başladı. Saygı duruşunda bir yoldaşımız şiir okudu. Etkinlikte “YDG nedir ?”, “YDG’nin eğitim alanındaki politikaları nelerdir ?” sorularına cevap olacak bir tanıtım yazısı okundu. Hemen ardından Yeni Demokrat Gençliğin alanlardaki pratiklerinden kesitler izledik. Sonrasında 19 Aralık ve Maraş katliamını anlatan ve faşist TC’yi teşhir eden bir yazı okundu. Yazı okunduktan sonra ise yine aynı konuyla ilişkili sinevizyonu izledik. Etkinliğimiz müzik eşliğinde şiirler ve türkülerle son buldu.

Etkinlik sonunda bir değerlendirme toplantısı aldık. Bu toplantıda yeni aramıza katılan arkadaşlarımızın da fikirlerini aldık. Etkinliğin kısa bir süreç içerisinde başaralı bir şekilde geçmesini ise kolektif çalışma tarzının önemini daha iyi kavramamızı sağladı. Bu olumlu pratik karşısında bu tarz kültür sanat içerikli etkinlikleri sıklaştırma kararı alarak toplantıyı sonlandırdık.

Sarıgazi Liseli YDG

[widgetkit id=427]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu