Güncel

Sarıgazi’de 1 Mayıs

Sarıgazi’de 1 Mayıs çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

Gün içinde ve akşam saatlerinde hazırlık çalışmalarımızı geç saatlere kadar sürdürmekteyiz.

21 Nisan akşamı Sarıgazi Partizan olarak 24 kişi Emek Mahallesi’ne gittik. Burada afiş astık ve bildiri dağıtımı yaptık. Bildiri verdiğimiz herkesle konuşma fırsatımız oldu. 1 Mayıs’ta Taksim’e gidecek olan araçlarımızın kalkış saatlerini söyledik ve Partizan saflarına çağırdık.

Çalışmalarımız esnasında polisin yoğun baskısı oldu. Önce takiple başlayan polis, sonrasında iki ekip halinde gelerek, bizi durdurmak ve GBT’mizi sorgulamak istedi. Bunun üzerine tavrımızı koyduk. 1 Mayıs çalışması yürüttüğümüzü ve buna devam edeceğimizi söyleyerek çalışmalarımıza devam ettik. Fakat polis, her adım başı bizi izledi ve devamlı taciz etti.

Emek Mahallesi’ndeki 1 Mayıs faaliyetimizi YDG ve Partizan imzalı “1 Mayıs’ta Partizan saflarına”, “1 Mayıs’ta alanlara” yazılamalarımızı yaparak sonlandırdık.

Bir kez daha gördük ki, polis her alanda, her faaliyetimizde, bizleri sekteye uğratmaya çalışmakta ve korkmamızı, sinmemizi beklemektedir. Ama şu gerçekliği unutmaktadır; bizler ser verip sır vermeyen Kaypakkaya’nın yoldaşlarıyız. Biz 40 şanlı yılı geride bırakan bir geleneğe sahibiz. Ve bilmiyorlar ki bizim kimseden korkumuz yok!

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu