GüncelManşet

Sarıgazi’de AKP’nin Seçim Çalışmaları Engellendi!

Seçimler yaklaştıkça düzen partileri emekçi mahallelerde daha fazla boy gösterme telaşına düştüler. Yolsuzluğun ve rüşvetin adresi olan, halkımıza dönük tüm baskı, katliam ve sömürü politikasının uygulayıcısı olan AKP, 1 Mart Cumartesi günü akşam saatlerinde Sarıgazi’de polis refakatinde seçim çalışması kapsamında ana caddeye bayrak asmak istedi.

Aralarında Partizanın da yer aldığı devrimci, demokrat kurumlar toplanarak AKP’nin seçim çalışmalarını engellemek için seçim bürosuna yürüyüş gerçekleştirdi.

“Sarıgazi faşizme mezar olacak” sloganlarının atıldığı eylemde, seçim bürosunun camları kırılarak müdahale edildi. Seçim bürosunda bulunan AKP’lilerin kitleye yönelik polis eşliğinde saldırma girişimi ise havai fişekler kullanılarak geri püskürtülmüştür. Seçim bürosuna sığınan AKP’lilere, işçi ve emekçilerin yaşadığı devrimci çalışmaların sürdüğü mahallelerde halk düşmanı politikalarına ve seçim çalışmalarına izin vermeyeceğini bir kez daha gösterdik.

Kitle sloganlar atarak Demokrasi Caddesine yürüdü. Sarıgazi halkına AKP bürosunun tahrip edildiği, devrimcilerin olduğu mahallelerde halk düşmanlarının çalışmalarına izin verilmeyeceği şeklinde ajitasyonlar çekildi. Demokrasi Caddesinde TOMA adı verilen zırhlı aracın ve çevik kuvvetin kitleye dönük saldırı girişimi ise yine havai fişekler ve taşlarla karşılık buldu.

Yarım saati aşkın demokrasi caddesinde kalan kitle iradi olarak eylemi bitirdi

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu