Güncel

Sarıgazi’de Berkin anması

 

İstanbul: Ölümsüzlüğe uğurladığımız Berkin Elvan için Sarıgazi halkı sokaklara çıkmaya devam ediyor. Bugün saat 17.00’da Vatan İlköğretim önünden başlayan yürüyüş Demokrasi Caddesi’ne kadar devam etti.

Berkin için yürüyen kitle, Gezi şehitlerinin isimlerini haykırarak “Yaşıyor” diye slogan attı. Demokrasi Caddesi’ne gelindiğinde ise Gezi şehitleri şahsında bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından Sarıgazi Dayanışması adına bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Uğur Kaymaz’ın 12 yaşında 13 kurşunla; Ceylan Önkol’un 13 yaşında havan topu ile Ayaz bebeğin 40 günlükken donarak, Muharrem bebeğin kara kışta yol kapalı olduğu için hayatını kaybettiği belirtildi. “Onların çocukları katil, Erhan Tuncel Hrant’ın katili serbest. Onların çocukları hırsız, onların çocukları mafya ve sokakta geziyorlar” denilirken “Bizim çocuklarımız Berkin gibi gaz bombaları ile katlediliyor” vurgusu yapıldı.

Gezi isyanının açığa çıkardı gücün korku duvarını yıktığı belirtilirken bu durumun artık evlere girilmeyeceğinin kanıtı olduğu belirtilirken mücadele ve örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu