Güncel

Sarıgazi’de Gever protestosu

İstanbul/Sarıgazi: 6 Aralık Cuma günü Gever’de şehit düşen Mehmet Reşit ve Veysel İşbilir’in katledilişinin ardından protesto eylemleri eylemler devam ediyor. Sarıgazi’de bu katliama sessiz kalmadı!

Dün (8 Aralık) saat 19.00’da Üçler Market önünden başlayan yürüyüşte “AKP’nin barışı Gevere’de bitmiştir” yazılı pankart açan BDP’liler yürüyüş düzenlediler. Yürüyüşe Partizan, DHF, Kaldıraç da destek verdi.

Yürüyüş boyunca “Şehîd namirin”, “Gever’de düşene, dövüşene bin selam”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Katil devlet hesap verecek”, “Gerillalar ölmez, yaşasın halk savaşı”, “Katillerden hesap lafla sorulmaz, bizde hesapları namlular sorar” sloganları atıldı.

 

“Devlet, katliamların hesabını halka vermeli”

Yapılan basın açıklamasında; “Halkımız ve demokrasi güçleri, bu saldırıya her yerde protesto ederek devletin bu tür cinayetleri işleyemeyeceği, siyasetçileri tutuklayamayacağı, demokratik gösterilere saldıramayacağı bir siyasi anlayış ve demokratik ortam yaratma mücadelesini yükseltmelidir. Demokrasi ve özgürlük susmakla değil, sadece mücadele ile sağlanır” denildi.

Çözüm ve barış karşıtları halkları provoke edemeyecekler. Sürecin baltalanmasına da, Kürt halkına yönelik saldırılara da boyun eğmeyeceğiz” denilen açıklama “Devlet Kürt hareketinin barış iradesine aynı şekilde karşılık vermeli. Gezi’de, Lice’de Gever’de yaptığı katliamların hesabını halka vermelidir” sözleri ile sona erdi.

Eylem, oturma eyleminin ardından son buldu.

 

[widgetkit id=416]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu