Güncel

Sarıgazi’de ‘’Rüşvete, talana, yalana hayır ‘’

Sarıgazi: Egemenlerin kendi aralarındaki klik dalaşı kirli yüzlerini de ortaya dökülmesini sağlarken bakanların art arda istifaları gündeme geldi.

Bizlerde Sarıgazi dayanışması olarak üç gün dür sistemin yolsuzluğuna, talanına karşı yürüyüşler yapıyor kitlelerin öfkesini sokağa taşıyoruz.

Bugün Taksim dayanışmasının çağrısı ile taksime giden kitleye müdahale eden egemenlerin kolluk güçlerini ve halkın emeğini ayakkabı kutusunda kendi yandaşlarına peşkeş çeken hükümete ve onların yandaşlarına Sarıgazi halkı olarak tepkimizi Vatan İlköğretim Okulu önünden başlayan yürüyüşümüzle gösterdik. Yürüyüş sonrasında yapılan açıklamada “Gezi sürecinde ‘’faiz lobisi” olarak nitelendirdikleri halka azgınca saldırdıklarını lobilerin kimler tarafından yönetildiği ortaya çıkmıştır. Emekçi halkın paralarını sırça köşklerinde ayakkabı kutularında saklayanlar Wan’daki donan çocuklara konteynırları çok görmekteler. Yine Asgari ücretle yaşama mahkûm edilen işçilere peynirin fiyatının artırmadık derken biz emekçilerle dalga geçenlerin takkesinin düştüğünü ve kellerini göründüğünü Katliamcı devletin artık kendilerini kendi elleriyle teşhir ettiğini” vurguladık.

Yürüyüş demokrasi caddesinden anayolu kapatarak oturma eylemi ve sonrasında İnönü Mahallesinde devam ederken halkın ‘’Rüşvete, talana, yalana hayır ‘’ sloganları yükseldi. Hırsılar mecliste devrimciler hapiste’’, ‘’Diren Taksim, Sarıgazi seninle ‘’ sloganları atıldı.

Kitle Tekrar yürüyerek Demokrasi Caddesine kadar geldi ve burada yolsuzlukların hırsızlıkların hesabını sormak için geleceğimize emeğimize sahip çıkmak için yarın akşam saat 20.00 tekrar Sarıgazi Dayanışması olarak çağrı yapıldı ve eylem sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu