Güncel

SARIGAZİ | Akıner Çağlar’ın mezarını ziyaret ve kampanya çalışması

Gazetemiz Özgür Gelecek’in başlatmış olduğu “Dayanışma yaşatır, gerçekler özgürleştirir” kampanyası kapsamında Akıner Çağlar’ın mezarı ziyaret edildi, Sarıgazi’de kampanya çalışması yürütüldü.

Özgür Gelecek gazetesinin başlatmış olduğu “Dayanışma yaşatır, gerçekler özgürleştirir” kampanyası çalışmaları kapsamında Özgür Gelecek gazetesi çalışanıyken Malatya’da geçirdiği bir kalp krizi sonucu ölümsüzleşen Akıner Çağlar’ın mezarı ziyaret edildi.

‘Çağlar Yoldaş’ın yaşamı örgüt ile halk arasında kurucu ilişkiler oluşturma üzerine şekillenmiştir’

Akıner Çağlar’ın mezarına karanfiller bırakıldı ve bir anma etkinliği düzenlendi.

Saygı duruşu ile başlayan anma etkinliğinde Adnan Yücel’in Biz kazanacağız şiiri okundu

Saygı duruşunun ardından Özgür Gelecek gazetesi adına bir konuşma yapıldı. Konuşmada Akıner Çağlar’ın yaşamından deneyimlere vurgu yapıldı.

Yapılan konuşmada:

“Ölümsüzleşen bütün yoldaşlarımızın kimi öne çıkan özellikleri, bugün ihtiyaç duyduğumuz önemli ideolojik yanları üzerinde barındırmaktadır. Akıner Çağlar yoldaşın yaşamına baktığımızda ise onun hangi süreçte olursa olsun, harekete ne kadar ‘yakın’ ne kadar ‘uzak’ olursa olsun devrimci faaliyeti ve onun görevlerini yerine getirmekte oldukça canlı ve girişken olduğunu görebiliriz. Çağlar Yoldaş’ın yaşamı, halk ile bütünleşmek, halk ile örgüt arasında kurucu ve yapıcı ilişkileri oluşturmak üzerine şekillendiğini görebiliriz. Bu bağlamda bugün yürüttüğümüz kampanya çalışmalarımız bakımından da genel devrimci faaliyetimiz açısından da Çağlar Yoldaş’ın yaşamının bu yanı örnek olarak her devrimci tarafından alınmalıdır.” denildi.

Özgür Gelecek gazetesi tarafından yapılan konuşmanın ardından Partizan okurları da konuşmalar gerçekleştirdi. Bu konuşmalar sırasında geçtiğimiz süreçte yürütülen Kardeş Aile Kampanyası kapsamında Çağlar’ın ailesinin ziyaret edildiği ve bu ziyaret sırasında yaşananlar paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Partizan okurları tarafından Akıner Çağlar’ın mezarı onarılmış ve yenilenmişti.

Anma sonrası Sarıgazi Mezarlığında bulunan Proletarya Partisi ve devrim şehitlerinin mezarları ziyaret edildi.

Kampanya çalışmaları kapsamında 2021 yılı takvimi ve gazete dağıtımı

Mezar başı anmasının ardından gazetemiz okurları ile buluşuldu ve ev ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu buluşmalarda kampanyanın içeriği ve birlikte neler yapılabileceği üzerine sohbetler edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu