GençlikGüncel

SGDF’li tutsaklara çıplak arama ve işkence!

Sincan 1 No'lu F Tipi Hapishanesi'nde kalan Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz’ın işkencenin ardından hücrelere konulduğu öğrenildi

Devlet hapishanelerde çıplak aramaların olmadığını savunurken, gardiyanlar 20 Aralık günü devrimci tutsaklara çıplak arama işkencesi yaptı.

19 Ekim günü tutuklanarak Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesine götürülen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi Yücel Yavuz, gönderdiği faksta hapishanede yaşadıkları işkenceyi anlattı.

19 Aralık akşamı sayım için gelen gardiyanların, ayakta sayım dayatmalarına karşı çıktıkları için küfürlü saldırıda bulunduğu anlatan Yavuz, 20 Aralık günü arama bahanesiyle Devrim Taylan Eryılmaz ile birlikte tutuldukları hücrenin basıldığını, gardiyanların hakaret ve küfür ederek şiddet uyguladığını aktardı.

Hücrede gardiyanların işkencesinin ardından Devrim Taylan Eryılmaz ve kendisinin tek kişilik tecrit hücrelerine götürüldüğünü anlatan Yücel Yavuz, burada gardiyanların çıplak arama dayatmasında bulunduğunu, kabul etmedikleri için kıyafetlerinin yırtılarak çıkarıldığını, burada bir kez daha işkenceye maruz kaldıklarını aktardı. Yavuz, gardiyanlar tarafından ölümle tehdit edildiklerini de söyledi.

Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz’ın halen tek kişilik tecrit hücrelerinde tutulduğu öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu