GüncelManşet

Silvan ve Amed’te sokağa çıkma yasağı devam ediyor

H. Merkezi: Amed’in Sur ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı davam ederken, Sur’da ekmek almaya giden halka ateş açılması sonucu Ahmet Güneş isimli kişi yaralandı.

Sur ilçesinin özellikle Hasırlı ve Fatihpaşa mahallelerinde polis kuşatması ve saldırıları halk tarafından gece boyunca “ses çıkarma” eylemi ile protesto edildi. İlçeye dünden bu yana birkaç saat dışında elektrik verilmedi.

DİHA’nın haberine göre, sabah saatlerinde ekmek için sokağa çıkan halk, polis tarafından “Siz ekmekleri teröristlere alıyorsunuz” denilerek tehdit edildi. Ardından rastgele etrafa ateş açan polis, Ahmet Güneş isimli bir genci vurdu. Durumu iyi olan Güneş, halk tarafından bir evde tedavi ediliyor.

Amed halkı ablukaya karşı!

Amed halkı, Sur’daki yasak ve ablukayı kırmak için Dağkapı Meydanı’ndan ilçeye yürüyecek. DBP ve KJA, saat 13.00’de Dağ Kapı’da bulunan Şêx Said Meydanı’nda toplanma çağrısı yaptı.

Silvan’da da sokağa çıkma yasağı devam ediyor!

Amed’in Silvan ilçesinde de dün sabah başlayan sıkıyönetim uygulamaları devam ederken, polis sokaklarda zırhlı araçlarla gezerek sokağa çıkma yasağının devam ettiğini anons ediyor.

Dün gece saat 24.00’a kadar yer yer silah ve patlama seslerinin geldiği ilçede, gece geç saatlerin ardından hareketlilik yerini sessizliğe bıraktı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu