Güncel

Sivas katliamı 19. Yıldönümünde Sivas’tayız

Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, Gazi’de, Ümraniye’de ve en son Roboski’de devlet katliam geleneğini sürdürüyor. Çeşitli illerde Alevilerin kaplarına işaretler konularak yeni katliamlara da zemin hazırlanıyor.

Sivas katliamı davası zaman aşımına uğratılarak AKP Hükümeti eliyle devlet ve katliamda rol alanlar aklanmak isteniyor. Başbakan R.T. Erdoğan kararı ”milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun” müjdesiyle duyurarak yeni katliamlara da davetiye çıkarıyor.

Sivas katliamının yıldönümünde katledilen 33 aydın, sanatçı, devrimci ve demokrat insanımızı  “zaman aşımını tanımıyoruz, hesap soracağız” şiarıyla anıyoruz. Başta Aleviler olmak üzere çeşitli inanç ve milliyetlere mensup halk kesimleri üzerinde estirilen katliam ve ayrımcılığa, asimilasyon ve baskı politikalarına karşı 19. Yıldönümünde katliamı lanetleyerek 2 Temmuz Sivas şehitlerini anıyoruz.

1 Temmuz saat 15.00’ten itibaren Kartal’da Meydanında devam eden festival-kitap fuarında bulunan Partizan standında toplanıyoruz. Akşam saatlerinde kaldırılacak olan otobüslerle Sivas’a hareket edilecektir.

İrtibat için Umut Yayımcılık Kartal İrtibat bürosundan bilgi alınabilir.

Tel: 0 216 306 16 02

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu