Emek

“Sizleri görmek çok güzel”

Kartal’da bir süredir devam eden “asgari ücret sefalettir” kampanyası kapsamında bugün (20 Aralık) DDSB ve Partizan olarak ortak çalışma yürüttük.

Kartal Tren İstasyonu’ndan başlayarak Kartal Meydan ve oradan da Stadyum’un olduğu bölgeyi ve Karlıktepe Mahallesi’nin tamamını “asgari ücret sefalettir, insanca yaşam yaşanılabilir ücret” DDSB imzalı ve “talanın rantın sömürünün adı kentsel dönüşüm, yıkımlara karşı birleşelim örgütlenelim”  “And olsun ki andını Şan olsun ki adını yaşatacağız” Partizan imzalı afişlerimizi astık. Ayrıcı afişleme esnasında bildirilerimizi dağıtarak çalışma yaptığımız bütün alanlara stickır yapıştırması da yaptık.

Çalışmamızın başından beri Kartal halkıyla devamlı diyaloglar kurup askeri ücret üzerine sohbetler ettik. Asgari ücretin bugün bizim için ne anlam ifade ettiğini sorduğumuz insanlardan aldığımız yanıt ise “köleliktir, sefalettir, zulümdür” oldu. “Bu kahrolası düzeni değiştirmek çok zor oğlum” diyen bir anamıza ise “Sen yanımızda olduğun sürece insanlık bizimle örgütlendikçe, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur” dedik ve anamız “her zaman sizinleyiz sizinle gurur duyuyoruz”  diyerek yanımızdan ayrıldı. Ayrıca yanımızdan geçenler bizlere “İbrahim’in yoldaşları kolay gelsin”,  “sizleri görmek çok güzel” demesi unutulmayacak anlardandı.

Kartal ve çevresinde bugünlük çalışmalarımız sonlandı. Önümüzdeki günlerde aynı tempo ve coşkuyla çalışmalarımız kaldığı yerden devam edecektir.

Kartal DDSB ve Partizan

[widgetkit id=432]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu