Emek

Soma için iş bıraktılar, işten atıldılar

İstanbul: Dev Sağlık- İş’te örgütlü Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı 8 işçi Soma için iş bırakma eylemine katıldıkları için işten atıldılar. Bugün (22 Mayıs) öylen saatlerinde hastane önünde yaptıkları açıklama ile direnişe geçtiklerini duyurdular.

İşten atılan işçilerden biri olan Nail Tekin’in okuduğu açıklamada, Okmeydanı Hastanesinde taşerona karşı uyarı eylemi gerçekleştirdikleri, Soma’yı andıkları, Soma’ya kader demedikleri, taşerona teslim olmadıkları için cezalandırılmak istendikleri ve işten atıldıklarını söyledi.

Dev Sağlık- İş üyesi 8 sağlık emekçisi 15 Mayıs günü DİSK’in çağrıcısı olduğu Soma için ülke çapında düzenlenen iş bırakma, anma ve yürüyüşe katıldıklarını ve bu eylemin hastane tarafından yasa dışı ilan edildiğini, bu sebeple işlerine son verildiğini söyleyen Tekin, “Soma’yı unutmayacağız, taşerona boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Tekin, hastaneye geri dönene kadar direnişte olacaklarını ve her iş giriş- çıkışlarında eylem yapacaklarını, bunu sadece taşerona direnmek için değil Soma’da yitirilen 301 işçiye karşı bir görev bildiklerini söyledi. Son olarak önümüzdeki haftadan başlayarak daha etkili bir eylem programı ile direnişi güçlendireceklerini ifade etti. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu