GüncelManşet

(Son Dakika) Newroz çalışması yapan Partizan ve YDG’lilere polis saldırısı

İstanbul: 1 Mayıs Mahallesi’nde Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okurları, Newroz afişi yaptıkları sırada polis akreplerle, plastik mermilerle saldırdı. Mahalle halkı devrimcileri sahiplenirken polis halkı tehdit etti.

1 Mayıs Mahallesi’nde Partizan ve YDG okurlarının “Abluka ve Katliamlar Değil Direniş Kazanacak” şiarlı Newroz afişi yaptıkları sırada polis, devrimcileri Akrep tipi araçlarla önce taciz etti. Ardından “…ne yapıyorsunuz! Yasak, yapamazsınız” diyen polisler araçlardan inerek “yasağa” rağmen afiş yapmaya devam eden devrimcilere GBT yapmak istedi.

 

“Yasak ve tehditlere karşı çalışma bire bin katılarak sürecek”

Kimlik vermeyen devrimcilerle polis arasında arbede yaşandı. Daha sonra polis, akreplerle, plastik mermilerle çalışma yapan devrimcilere saldırdı. 1 Mayıs halkının ve mahalledeki devrimci, demokrat, yurtsever kurumların dayanışması ile polis mahalleden kovuldu.

Polisler mahalle içine tekrar girerek “Bekleyin geliyoruz”  şeklinde anonsları geçerek halkı tehdit etti. Polisin köprüde yığınak yaptığı bilgisi verilirken Partizan ve YDG okurları “1 Mayıs Mahallesi’nde faşizme geçit vermeyeceğiz. Çalışmalarımızı bire bin katarak sürdürmeye devam edeceğiz” dediler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu