GüncelManşet

(foto)Greif’de bir Grup İşçi Serbest Bırakıldı, Protokol Görüşmeleri Başladı!

İstanbul: Muhabirimizin aktardığı bilgilere göre; Greif Fabrikası’na sabah saatlerinde gerçekleşen polis saldırısının ardından gözaltına alınan işçilerin bir bölümü bırakıldı.

Serbest bırakılan işçiler, yeniden fabrika önünde coşkuyla karşılanırken, çatıda direnişe devam eden işçiler ise sloganlarla karşılık verdi.

İşçiler yaptıkları açıklamada; “Biz burada yalnız bırakıldık ama direnişimize devam ettik. Yönetimle bir türlü anlaşamadık çünkü onlar sermayenin tarafını tuttular. Bugün bu durumda olmamızın tek sebebi sendikal bürokrasi, oynanan oyunlar ve direnişe ihanet edenlerdir. Onların sebebiyle bugün buradayız.

TİS sürecimiz vardı. Taslak hazırlamıştık. Makul ücret taleplerimiz vardı. Bir protokol anlaşması yapmak ve yasal olarak haklarımızı almak istiyoruz. Darp edilerek gözaltına alındık ama bu direnişi bitirmeyecek arkadaşlarımızla direnişi sürdüreceğiz” dedi.

Bu arada, fabrika çatısında direnen işçiler “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” pankartı sallandırdılar. 

 Protokol görüşmeleri başladı

Yine muhabirimizin aktardığı bilgilere göre, fabrika önünde bekleyen işçiler çadır kurmak isterken, polis ise çadır kurulması durumunda beklemeden saldıracağı tehdidinde bulundu.

İçeride protokol görüşmeleri devam ederken, görüşmeler sonlanana kadar işçiler bekleyişlerini sürdürecekler.

İşçilerin bekleyişi sürerken ise, insanlar yağmurluk, mont, yiyecek getirerek destek oluyorlar.

[widgetkit id=587]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu