GüncelManşet

(Foto galeri)“Katil EL Nusra işbirlikçi AKP”

İstanbul: BDP il yönetimi ve halk inisiyatifinin Ceylanpınar’da ve Ahlat seçimini ve sonrasında yaşanan saldırıları protesto etmek için Cevahir AVM önünde bir araya gelerek Şişli AKP ilçe binasına yürüyüş düzenledi.

“Katil El Nusra işbirlikçi AKP”, “Öcalan’a yaklaşım savaş ve barış gerekçemizdir”, “Serkan Tosun ölümsüzdür”, “Şehid Namırın” sloganlarını atan kitle ve zılgıt alkışlar eşliğinde AKP binasına yürüdü.

AKP binasının önünde BDP adına yapılan açıklamada protesto eyleminin yapılma nedeni olarak Ceylanpınar seçimleri ardından yaşanan saldırı ve seçimler sonrası BDP’nin kazanımla sonuçlanan belediyelerde yapılan itirazlar olduğu söylendi. BDP adına yapılan konuşmada; “Ceylanpınar’da AKP’nin bu denli saldırması ve belediyeyi hileler katarak alma ısrarı Rojava Devrimine yönelik sinsi politikaları sonucudur. Seçimlerin hemen sonrasında Kobani bölgesinde çetelerin saldırılar başlatması AKP’nin bu politikaları ile bağlantılıdır” dendi.

Yaşanan hakların ihlaline, gasp edilmesine sesiz kalamayacakları vurgulanarak açıklama sonlandırıldı.

Açıklamanın ardından dağılmadan geri çekilen kitleye polis hiçbir uyarıda bulunmadan ses bombası, biber gazı ve TOMA ile saldırdı. Saldırı sonrası sivil polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınan 7 kişi Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 [widgetkit id=590]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu