GüncelLGBTİ+

Sosyal medyadan “LGBTİ+ çocuklar vardır” yazan kişi ifadeye çağrıldı

2 yaşındaki çocukluk fotoğrafını paylaşıp “LGBTİ+ çocuklar vardır” notunu düşen kişi ifadeye çağrıldı

23 Nisan’da 2 yaşındaki çocukluk fotoğrafını paylaşarak “LGBTİ+ çocuklar vardır” notunu düşen kişi, ifadeye çağrıldı.

Avukat Hatice Demir, Kaos GL’de paylaştığı yazıda, bir LGBTİ+’nın, bebeklik fotoğrafını paylaşmasının ve altına “LGBTİ+ çocuklar vardır” yazmasının ardından CİMER’e bildirilen şikayet üzerine “Çevrimiçi cinsel istismarla mücadele bürosu”nda ifade verdiğini yazdı.

Demir yaşananları şöyle anlattı:

“Normalde ifade dahi alınmadan soruşturmaya yer olmadığına karar verilmesi gereken bir dosya; eminiz ki sırf içinde LGBTİ+ geçtiği için bu aşamaya gelmiş. Odada bulunan herkes durumun anlamsızlığının farkında. Ben sinirimi kontrol edebilmek için, ‘Instagram annelerine ya da babalarına da böyle şikayetler oluyor mu?’, ‘Yakında bebek bezi reklamlarını da yasaklarlar, orda da bebeklerin üstü çıplak oluyor, müstehcenlikse müstehcenlik o zaman’ gibi sorular atıyorum ortaya. Muhatabım belirsiz, daha doğrusu muhatabım o odada değil. Olsun… Zaten amaç da bir diyalog başlatmak değil…

Tabi ki bir CİMER ihbarıyla başlayan, normalde ifade dahi alınmadan soruşturmaya yer olmadığına karar verilmesi gereken bir dosya; eminiz ki sırf içinde LGBTİ+ geçtiği için bu aşamaya gelmiş. Odada bulunan herkes durumun anlamsızlığının farkında. Ben sinirimi kontrol edebilmek için, “Instagram annelerine ya da babalarına da böyle şikayetler oluyor mu?”, “Yakında bebek bezi reklamlarını da yasaklarlar, orda da bebeklerin üstü çıplak oluyor, müstehcenlikse müstehcenlik o zaman” gibi sorular atıyorum ortaya. Muhatabım belirsiz, daha doğrusu muhatabım o odada değil. Olsun… Zaten amaç da bir diyalog başlatmak değil… Arkadaşım “E o zaman bu fotoğrafı çeken annemi de ben ihbar edeyim” diye şaka yapıyor. Omzunun üstünden eğiliyorum: Bence de ihbar edelim annelerimizi, ibne çocuklar doğurdukları için! Diyorum. Gülüyoruz… Sonra odada bulunanlardan biri “Bazen sünnet çocuklarının fotoğraflarını koyan ailelerle ilgili şikayetler geliyor, ama onlar da ifade bile almadan takipsizlik veriliyor, bunda neden böyle oldu ben de anlamadım” diyor. Orada daha fazla tutamıyorum kendimi: Biz anlıyoruz, diyorum. Biz anlıyoruz, siz anlıyorsunuz. Herkes her şeyi gayet iyi anlıyor…”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu