Güncel

Sosyalist Öğrenci Hareketi’nden “Başkaldır” şiarıyla kampanya

SÖH, "Kapitalist-emperyalist sisteme, sistemin kendini yeniden var ediş biçimlerine, faşizme, patriyarkaya, homofobiye, transfobiye, sömürgeciliğe, insanın canlılar ve doğa üzerindeki tahakkümüne BAŞKALDIRIYORUZ!"

Sosyalist Öğrenci Hareketi’nden (SÖH)  “Başkaldır” şiarıyla  bir kampanya başlattığını “Kapitalist-emperyalist sisteme, sistemin kendini yeniden var ediş biçimlerine, faşizme, patriyarkaya, homofobiye, transfobiye, sömürgeciliğe, insanın canlılar ve doğa üzerindeki tahakkümüne BAŞKALDIRIYORUZ!” şeklinde duuyurdu.

SÖH “Örgütlülüğe Neden İhtiyaç Duyarız?” başlığı ileyaptığı açıklamada,  “Örgütlenme olgusu, toplumsal yaşamın gerekliliğidir. Bu yanıyla örgütlenmenin tarihi, toplumsal yaşamın tarihi kadar eskidir. Toplumsal yaşamda bütün canlılar, kendi durumlarını korumayı ve yaşamlarını sürdürmeyi amaçlarlar. Örgütlenme bu yanıyla yaşamı sürdürmenin, ihtiyaçları karşılayabilmenin gerekliliği noktasında toplumsal yaşamın bir zorunluluğuna dönüşüyor. Pratik ve düşünsel yapılar oluşturma, planlamalar yapma ve organizasyonlar oluşturma ereğe yöneliktir” dedi.

Açıklamanın devamında, “Kapitalist-emperyalist sistemin yaşamda üretmiş olduğu yabancılaşmanın köklü bir biçimde aşılması, bunun yerine dayanışma ve farkındalığa dayalı komünal bir yaşamı olanaklı kılmanın mücadelesini belirsiz bir geleceğe ertelemeden oluşturabilmek, ancak ve ancak anlayışın, metodun, araçların doğru ve koordineli bir biçimde kullanılmasıyla olanaklı olabilir.

Sınırsız, sınıfsız ve tahakküm ilişkilerinin olmadığı komünal bir yaşam için örgütlenmenin zorunluluk olduğunun bilinciyle Sosyalist Öğrenci Hareketi olarak kapitalist sistemin bütün sömürü ve tahakküm ilişkilerine karşı örgütlenmeye, mücadeleye ve komünal yaşamı ilmek ilmek örmeye davet ediyoruz” denildi.

Açıklama, “Bu amaçlar doğrultusunda BAŞKALDIR şiarıyla bir kampanya başlatıyoruz. Kapitalist-emperyalist sisteme, sistemin kendini yeniden var ediş biçimlerine, faşizme, patriyarkaya, homofobiye, transfobiye, sömürgeciliğe, insanın canlılar ve doğa üzerindeki tahakkümüne BAŞKALDIRIYORUZ!

Yaşamın herhangi bir alanında ezilenleri, tahakküm ve yabancılaşmaya “son” demek isteyenleri, kapitalist sistem tarafından geleceksizleştirilenleri, başkasının yediği tokadı kendi yanağında hissedenleri başkaldırıya çağırıyoruz” şeklinde sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu