Güncel

Soylu, “Buldan’ı aradım, yaptığı açıklamada eksik yok fazlası var”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Pervin Buldan’ı aradığını kabul ederek, “Kendisinin dün yaptığı açıklamada eksik yoktur fazlası vardır” dedi.

H. Merkezi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu milletvekili seçildiği İstanbul 2. Bölge AKP Esenler İlçe Başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı aradığını kabul ederek şu ifadeleri kullandı; “İlk önce Pervin Buldan’ı aradım. Kendisinin dün yaptığı açıklamada eksik yoktur fazlası vardır”

Soylu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Ağrı Doğubeyazıt’ta katledilen kardeşimizin 10 çocuğu var. İnsanlıktan nasibini almamış ve canavarca katliamları takdir edenlere ve bunu özellikle bir terör örgütünün siyasi partisini destekleyenlere bir kez daha kulaklarına küpe olsun diye söylüyorum, bu işler öyle kolay değil. Yıllardır bu işlerin içerisinde olan bir arkadaşınız ve kardeşinizim. Yani orada Doğu ve Güneydoğu’da oyu düşen HDP, PKK üzerinden milleten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Buna kimse müsaade edeceğimizi düşünmesin.

Evet, bu haberi alınca ilk önce Pervin Buldan’ı aradım. Kendisinin dün yaptığı açıklamada eksik yoktur fazlası vardır. Çok net bir şey söyleyeyim. Bu topraklarda kimse PKK’yı yeşertemez. İster CHP ile birlikte olsunlar, ister şunlarla birlikte olsunlar.

“CHP’liler cenazeye protokolde kabul edilmeyecek”

Soylu, “CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokolde kabul edilmediğine” dair şu ifadelerde bulundu; “Müsteşarımız üzerinden böyle bir talimat gönderdim, ‘CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokolde kabul etmeyin’ dedim. Bu kadar basit. Onları gideceği bir adres var. O adresi de onlara göstereceğiz. PKK terör örgütleri mensuplarının cenazeleri var. Biz, o leşleri çok sık kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjanı ayıracağız.”

 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu