Gençlik

İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilere saldırı!(video-haber)

H.Merkezi: İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Kampüsü’nde Newroz düzenlemek isteyen öğrencilere faşist bir grup saldırdı, ardından ise polis devrimci demokrat öğrencilere saldırarak birçok öğrenciyi gözaltına aldı.

Bugün saat 14.00’da Newroz kutlaması için Beyazıt Kampüsü’nde bir araya gelen öğrenciler, yemekhanede bir grup faşistin saldırı için toplandığını öğrendi. Yemekhanede toplanan faşistlerin öğrencilere saldırması sonucu bazı devrimci demokrat öğrencilerin yaralandığı belirtildi.

Daha sonra kampüse gelen polis her zamanki bilindik tavrını oynayarak devrimci demokrat, Kürt öğrencilere saldırdı.

 İstanbul Üniversitesi’nden bir öğrenci olayı, “Aralarında öğrencilerin de olduğu ülkücü bir grup yemekhane çıkışı öğrencilere su şişeleri ve yemekhane malzemeleriyle saldırdı. Özel güvenlik birimi elemanlarının arka kapıdan çıkarmaya çalıştığı saldırganlar daha sonra koşarak satır, bıçak ve taşlarla tekrar öğrencilere saldırdı. Okula giren çevik kuvvet ekipleri ülkücü gruba değil saldırıya uğrayan öğrencilere müdahale etti. Üç öğrenciyi gözaltına aldı” şeklinde olayı özetledi.

3 öğrencinin gözaltına alınmasının yanı sıra bir öğrencininse polis tarafından saldırıya uğraması sonucunda ağır yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=qHB6UnWf00k{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu