Gençlik

İstanbul Üniversitesi’nde YDG’den Stand Faaliyeti

23 Aralık Pazartesi sabahı dergimizin, gazetemizin tanıtımı ve satışı için YDG’li öğrenciler olarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin Hergele Meydanında bir stand kurduk. Stand faaliyeti öncesinde sabah 9.00 da arkadaşlarımızla birlikte Hergele Meydanı ve kantine yoğun bir şekilde afişleme yaptık. 

Standımızı kuracağımız alanın arkasına, üzerinde “Kent Bizim, Yaşam Bizim, Gelecek Bizim” yazılı, Yeni Demokrat Gençlik imzalı büyük bir pankart astık. Pankartımızı astıktan sonra standımızı ve müzik sistemimizi kurduk. Pankartımız, standımız ve müziklerimiz ile insanların yoğun ilgisini çektik.  Dergimizin ve gazetemizin tanıtımını ve satışını yaptık.

Dergimiz ve gazetemizin yanında, İstanbul Üniversitesinin Devrimci Demokrat ve Yurtsever öğrencileri olarak kararını ortak aldığımız Wan’lı depremzedelere konut sağlanması amacıyla TBMM ye gönderilmek üzere başlattığımız imza kampanyasının föyünü yerleştirdik. Bir çok öğrencinin imzasını ve desteğini aldık. Öğlen saatlerine doğru arkadaşlarımızla okul kantininde ve yemekhanede masa masa dolaşarak hem öğrencilerle güzel sohbetler ettik, hem de dergimizin tanıtımını yaptık ve öğrencileri Wan için imza kampanyamıza katılmaya teşvik ettik.

İstanbul Üniversitesi Devrimci Demokrat ve Yurtsever öğrencilerin ortak komisyon kararı ile belirlediğimiz 26-27 Aralık günlerinde Wan’a yardım amacıyla düzenleyeceğimiz kermesin çağrıcılığını yaptık ve arkadaşlarımızdan 26 ve 27 Aralık günü yemeklerini kermesimizden almalarını istedik, böylece öğrencileri Wan’lı depremzedelere yardımcı olmaya teşvik ettik. Yoğun ve verimli bir çalışma ile geçirdiğimiz günün ardından akşam 17.00 saatlerinde standımızı topladık.

İstanbul Üniversitesi YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu