GüncelManşet

İstanbul YDG; Devrim Şehitlerini Sahiplenelim

İstanbul Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile tüm halk gençliğini, yaşamını devrim mücadelesine armağan eden devrim şehitlerini sahiplenmeye çağırdı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Tohum bir kere düştü toprağa ve hasadımız devrim olacak!

Dünya devrim tarihi nice kahramanlıklara şahit olmuş ve en yiğit oğullarını ve kızlarını sınırsız ve sınıfsız bir dünya için feda etmiştir.

Gün olmuş dağlarda Çiğdem açmıştır. Gün olmuş, zalimlerin köhnemiş zindanlarında Nergis olmuş ve düşmana korku salmıştır. Çiçekleri öldürebilirsiniz ama baharı asla yok edemezsiniz. Nice Çiğdemler nice Nergisler yeşerir dağlarımızda. Sokak aralarında Ali İsmail olup çıkarız karşınıza. Ya da meydanlarda Ethem, Ahmet, Abdullah, Mehmet olup çarpışırız düşmanla. Karakol yapımı karşı çıkarken öldürülen Medeni oluruz. Tohum bir kere düştü toprağa, Deniz olur Mahir olur, Mazlum olur geliriz. Kim durdurabilir bu şanlı kavgayı, kim kesebilir Meral’den Barbara’ya giden umudun yolculuğunu. Beş’lerin inancı ve ısrarı hala yüreğimizde ve bilincimizde iken hangi zindan korkutabilir bizi!

Umudu, baharı, sevdası için toprağa düşen tohumları sahiplenmek ve beslemek için daha güçlü yürüyelim…

 Dedik ya tohum bir kere düştü toprağa ve hasadımız devrim olacak. Tüm ezilen halklara, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve LGBTİ’lere sözümüz olsun. Ser verip sır vermeyen önder İbrahim’in çizdiği yolla yürüyeceğiz düşmanın üstüne.

Tüm halk gençliğini dünya ve ülkemiz devrim şehitlerini sahiplenmeye çağırıyoruz.

İstanbul Yeni Demokrat Gençlik

Tarih: 2 Şubat Pazar

 Yer: Sarıgazi Bölge Hastanesi

Saat: 13.00

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu