Emek

Taşeron sisteme karşı mücadeleye

İstanbul: Dev-Sağlık-İş sendikası Çapa Tıp Fakültesi Mono Blok önünde Hukuksuz iş sözleşmesi imzalamıyoruz, Kadro hakkımız verilsin mahkeme kararları uygulansın diyerek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Çapa Tıp Fakültesi Mono Blok önünde toplanan sendika üyeleri adına Seyfi Kılıçaslan bir konuşma yaptı. Kılıçaslan konuşmasında taşeronlaştırmaya karşı herkesiz ortak bir mücadele yürütmesi gerektiğini söyleyen Kılıçaslan İnsan hakları ve emekten yana  olan tüm herkesi taşeronlaşma sistemine karşı mücadele etmeye çağırarak konuşmasını sonlandırdı.

Kılıçaslanın konuşmasının ardından sendika adına basın açıklamasını Resmiye ÖRS okudu.

Örs yaptığı açıklamada şu noktalara değindi. Hastane yönetimimiz 2012 yılı harcamaları için Sayıştay denetimini gerekçe göstererek bizden alacaklı çıktı. Geçen sene yıllık iznimiz sırasında bize ödenen yol- yemek paralarını geri ödememizi istiyor. Diyerek sistemin emekçileri haklarını nasıl sömürdüğünü gösteren Örs açıklamasının devamında “biz işçileri yok saymak, hakkımızı hukukumuzu sermayenin kar düzenine teslim etmek, emeğimizi pul etmek isteyenler Mobingle bizi susturabileceklerine inanıyorlar ama bunu başaramayacaklar.” Diyen Örs burada açıklamayı sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu