GüncelManşet

Taksim Dayanışması Meydana çağrı yaptı

 

H. Merkezi: Taksim Dayanışması geçtiğimiz günlerde basına yaptıkları açıklama ile Taksim’de olacaklarını söylediler. Bugün yaptıkları açıklama ile taleplerinin tekrarladıklar ve akşam saat 19.00’a Taksim’de olacaklarını ifade ettiler.

Taksim Dayanışması yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Taksim Dayanışması olarak;Anayasa’nın 34 üncü maddesinde ifadesini bulan, evrensel ölçütler bağlamında da hakkımız olduğuna kuşku bulunmayan ifade özgürlüğümüzü kullanmak, daha bugün kaybettiğimiz ELİF ÇERMİK’in ölümüne neden olan biber gazının yasaklanması başta olmak üzere tüm taleplerimizi dillendirmek; kazanımlarımıza sahip çıkmak, polis şiddeti ile sonsuzluğa uğurladığımız arkadaşlarımızın anmak ve ailelerine kulak vermek, Soma’da artık en gizlenemez hali ile ortaya çıkan iş cinayetlerine artık yeter demek ve açıklamamızı yapmak üzere 31 Mayıs saat 19.00’da Taksimdeyiz.

Polis Taksim Meydanı’ndan halkı uzaklaştırma başladı

Gezi İsyanının yıldönümünde halk meydanlara akın etmeye başladı. Ankara’da Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yerde yapılan anma, Taksim Gezi Parkının merdivenlerinde kitap okuma ve çeşitli illerde yürüyüş çağrıları ve polis ise meydanlara polis ablukası uyguluyor.

14.30’dan başlayarak bir grup direnişçi kapatılan Gezi Parkı’nın merdivenlerinde oturmaya ve kitap okumaya başladı. Polis Taksim’de kitap okuyan kitleyi iterek uzaklaştırıyor. Halk polise “Yasak kardeşim, meydanda nefes almak da yasak” diyerek tepki gösteriyor. Herkesin gözü Taksim’deyken Haydarpaşa Garı işgal edildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu