GüncelManşet

(Yenilendi)Taksim’de Abluka, İzmir’de Saldırı!

H.Merkezi: Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasındaki telefon görüşmelerinin basına ve sosyal medyaya yansımasının ardından, halk sokaklarda olmaya devam ediyor.

 

İstanbul

Taksim abluka altında. Köşe başlarında yoğun polis ablukası dikkat çekerken, akrep araçlarıyla ve TOMA’larla  polisin bekleyişi sürüyor. Cadde üstünde taraftarların maç bekleyişi sürerken, Gezi Parkı’na girişleri ise kapatılmış halde.

İstiklal Caddesi’ne çıkan ara sokaklarda gözaltıların olduğu ise gelen duyumlar arasında.

İstanbul’da halk Gazi mahallesi’nde de “Hırsız hükümet istifa, iktidar halka” pankartı ile emekçiler yürürken, Okmeydanı’nda ise polis baskını var.

Okmeydanı’nda polis Sibel Yalçıın parkını kuşatmış halde. rast gele gaz bombaları atan polisin saldırısı sonucu bir kişi kamurgalarından yaralanarak hastahaneye götürüldü. Toplanan gruplara yönelik polisin saldırısı ise sürüyor.

 

İzmir

İzmir’de de sokağa çıkan emekçiler Sevinç Pastane’si önünde toplanarak “Hükümet İstifa” pankartı arkasında yürüyüşe geçtiler.

Basmane’deki AKP  İlçe Binasına doğru yürüyen kitleye polis, Fuar Lozan kapısı önünde joplarla ve sopalarla saldırdı.

Polisin Gaz da kullandığı saldırıda içlerinde 2 YDG’linin de olduğu çok sayıda kişi  ise gözaltında. Gözaltılara dair ulaşaşabildiğimiz isimler; Egemen Özegemen, Bahar Boğun, Cem Ulus, Serdar Uğurlu , Aslıhan Tan ,Basri Öncelinanlı, Serdar Ugurlu, Öncel İnallı, ve Mücadele Birliği’nden 2 kişi.

Son aldığımız bilgilere göre İzmir’de polis gözaltılara devam ediyor. Eylemin sonlanmasının ardından gözaltıları sürdüren Polis son olarak Kordon’da yürüyen Murat Ünal, Canberk Ervican, Nihat Ünal ve Denizcan Yanmaz isimli YDG’lileri gözaltına aldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu