Güncel

Taksim’i yasaklayanlara suç duyurusu

İstanbul: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Taksim’in kapatılmasına dair bugün (9 Mayıs) Çağlayan Adliyesinde DİSK, KESK,TMMOB ve TTB tarafından başbakan Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusu öncesinde Çağlayan Adliyesi önünde DİSK,KESK,TMMOB ve TTB adına DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu yapılacak suç duyurusuna ilişkin açıklama gerçekleştirdi.

Çerkezoğlu, Taksim’de 1 Mayıs’ın kutlanması için yaptıkları görüşmeleri aktararak “Gayet bilinçli bir şekilde, bilerek, isteyerek bu suçu işlediler. Ve bu nedenle de tüm uyarılarımıza rağmen işlenen bu suçun cezasını çekmek zorundalar.” şeklinde hukuksuz bir şekilde alanları kapatanlardan hesap sorulacağını belirtti.

“AKP’nin yargı üzerindeki baskıları nedeniyle göstere göstere işlenen bu suç cezasız kalırsa, önce Anayasa Mahkemesi’ne sonra da İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi’ne başvuracağımızı şimdiden ilan ediyoruz.” diyerek açıklamasına devam eden Çerkezoğlu 1 Mayıs’ta 1 Mayıs alanlarında olmak için mücadeleye devam edileceğini belirterek açıklamayı sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu