GüncelVideo Haber

Tarsus Musalla Mahallesinde Dayanışma Büyüyor

Mersin’in Tarsus ilçesi Musalla (Yeşilmahalle) mahallesi halkı, Koronavirüs salgınına karşı dayanışmanın gücüyle mücadele ediyor.

Mahalle gençlerinin öncülüğünde biraraya gelen Gönüllüler, mahallenin dezenfekte edilmesi, dezavantajlı durumdaki insanların ihtiyaçlarının karşılanması, mahalle halkının temel gıda maddelerine erişiminin sağlanması gibi çok sayıda dayanışma pratiğini, Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana sürdürüyor.

Gönüllüler, “Virüse değil dayanışmaya el uzat” şiarıyla, mahallede olanaklarını paylaşmak ve dayanışmak isteyenlerin yardımıyla, mahalle halkına, kumanya, ekmek, siperlikli maske vb.’nin olduğu çok sayıda gıda malzemesi ve sağlık malzemesini ulaştırıyor.

Mahalle gençleri, imkanların paylaşılması kapsamında dayanışma elini uzatanlar eliyle tarladan kabak topluyor, hal esnafından dayanışma temelinde alınan gıda ürünlerini mahalle halkına hijyen kurallarına uygun bir şekilde ulaştırıyor,

Mahalle Gönüllüleri, “ Dayanışma Zinciri” adını verdikleri, muhtar Emrah Kara’nın aktif bir şekilde destek verdiği dayanışma çalışmasına kısa sürede çok sayıda insanın dahil olduğunu ve mahalle halkının bu çalışmayı sahiplendiğini dile getiriyor.

Kaynak: Musalla Haber

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu