Güncel

Tarsus’ta Gezi için eylem

Mersin/Tarsus: 31 Mayıs günü (dün) Tarsus Yarenlik Alanı’nda Gezi İsyanı’nın 1. yıldönümü ve Gezi şehitleri anıldı. Aralarında Partizan’ın da yer aldığı birçok kurumun oluşturduğu Tarsus Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından gerçekleştirilen eylemde “Taksim’de düşene, dövüşene bin selam”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından kitle adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Şahin YücelÜlkenin dört bir yanında emeğine, parkına, ağacına, deresine, suyuna, soluduğu havaya, yaşamına, haklarına sahip çıkanlar bütün baskılara rağmen insani değerlerinden, demokratik taleplerinden vazgeçmediler. Sermayenin topluma dayattığı rant projeleri karşısında, yaşanılır kent talebi, daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi talebiyle birleştiler” dedi.

 

“Yolumuza devam ediyoruz”

Gezi İsyanı’nın faşist AKP iktidarı ve onun sistemine karşı nasıl bir direniş gösterdiğini de anlatan Yücel “Gezi direnişi, AKP’nin sömürü, zorba ve gerici düzeninde sesi ve nefesi zorla kesilen halkın aldığı nefes , haykırdığı sesti. Kadınlara, gençlere ve toplumun tüm ilerici, özgürlükçü değerine yönelik yukarından aşağı gelişen saldırılara karşı, özgürlüğü hedef alanlara karşı özgür bir ülke ve hayat kurma mücadelesiydi” dedi

Soma’da maden işçilerinin, Okmeydanı’nda Uğur Kurt ve Kent mitinginde Elif Çermik’in katledilmesini protesto eden Yücel, son olarak “Sevgi ve özlemle andığımız gençlerin umutlarına sahip çıkarak acılarımızı ve öfkelerimizi umudumuza katıyor, şimdi eşit, özgür ve barış içinde bir Türkiye mücadelemiz etrafında kenetleniyor, yolumuza devam ediyoruz” dedi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu