GüncelManşet

TDİ: TTE’ye İzin vermeyeceğiz!

H. Merkezi: Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), TTE uygulamasına kaşrı bir açıklama yayımladı. TDİ, 696 sayılı KHK ile siyasi tutsaklara dayatılan ‘tek tip kıyafet’ uygulamasının ilişkin açıklama yaptı.

TDİ, çocuklarımıza, evlatlarımıza, anne ve babalarımıza, yoldaşlarımıza tek tip elbise dayatmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi. OHAL ile birlikte toplumun her yanına yönelen baskılardan ve saldırılardan en büyük payı hapishanelerin aldığını ve almaya devam ettiğini bugün yayımlanan 696 sayılı KHK ile tek tip elbise düzenlemesinin hayata geçirilmeye çalışıldığını dile getiren TDİ, KHK ile -şimdilik- duruşmalara giden siyasi tutsakların ‘tek tip kıyafet’ giymesinin zorunlu hale getirildiğine dikkat çekti.

 

TDİ açıklamasında şunlara dikkat çekti: “Tek tip elbise dayatması tutsakları teslim alarak toplumu teslim alma saldırısıdır. Devrimci tutsaklar bu saldırıya karşı ‘bize giydirilmeye çalışılan o tek tip elbiseyi parçalamaya hazırız ve kararlıyız’ diyerek mücadeleye hazır olduklarını defalarca kez söyledi. Bizler de dışarıda devrimci tutsakların mücadeleleri etrafında kenetleneceğiz”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu