GüncelManşet

Tekirdağ’da sürgün tutsaklara “Sizi adam edeceğiz” işkencesi

H. Merkezi: Edirne’den Tekirdağ’a sürgün edilen tutsaklar gardiyanların çıplak arama işkencesine ve darba uğradı. Aile ve avukatları ile görüştürülmeyen 30 tutsağa taciz ve saldırılarını sürdüren gardiyanlar “Sizi adam edeceğiz” diyorlar.

Devletin topyekun savaş konseptinin bir parçası olarak hapishanelerde tutsaklara dönük baskılarını artırırken devletin savaş konseptine karşı süresiz açlık grevi yapan tutsaklara dönük de sürgün etme politikası izliyor.

 

Tutsakların kol ve bacaklarında kırıklar var

Son olarak Edirne F Tipi Hapishane’den 30 siyasi tutsağın Tekirdağ 1 ve 2 Nolu F Tipi Hapishanelere sürgün edildiği belirtiliyor. Ancak işkence sürgün edilmekle de bitmiyor! Sürgün edilen tutsaklar Tekirdağ’da gardiyanlar tarafından çırılçıplak soyularak darp edildiği ve bu saldırı sırasında bazı tutsakların kol ve bacaklarında kırıklar oluştuğu gelen bilgiler arasında. Doktorların tutsakları tedavi etme istekleri ise hapishane idaresi tarafından engelleniyor.

 

Gardiyanlardan “Sizi adam edeceğiz” tehdidi

Tutsaklar aileleri ve avukatları ile görüştürülmezken, 1980 Askeri Faşist Cunta döneminde yapılanları aratmayacak uygulamalarla hücrelere konulan tutsaklar üzerindeki tecrit yoğunlaştırılıyor. Bu uygulamalardan en göze çarpanı ise hapishane idaresinin hücrelerin ve görüş alanındaki camları boyayarak tutsakların birbirleri ile iletişim kurmaları engellenmeye çalışması oldu.

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishane’ye sürgün edilenlerin ise havalandırmaya çıkmalarına bile izin verilmiyor. Gardiyanlar “Sizi adam edeceğiz” diyerek aralıklı olarak tutsaklara saldırı ve tacizde bulunuyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu