Güncel

Tepecik’teki HDP bürosuna yönelik saldırı protesto edildi

Ankara: Halkların Demokratik Partisi’nin Mamak Tepecik’teki seçim bürosuna yönelik saldırı bugün büro önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

Dün kimliği belirsiz kişiler tarafından Tepecik’teki seçim bürosunu kapısı levye ile açılmış, büro dağıtılmış, HDP’ye ait flamalar yırtılmış ve büro penceresine 5 adet Türk bayrağı asılmıştı.

Aralarında HDK bileşeni Partizan’ın da olduğu kitle bugün saat 18.30’da seçim bürosu önünde toplanarak faşist saldırıyı protesto etti. 

“Tepecik faşizme mezar olacak”

Basın açıklamasını HDP Mamak Belediye Eş Başkan Adayı Erol Akkuş yaptı.  Akkuş saldırının HDP nezdinde bütün halka yapıldığını belirterek, suçluların bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istedi. Akkuş “bundan sonraki çalışmalarımızı bir çığ gibi büyütmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Akkuş’un ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Songül Erol Abdil ve Salman Kaya söz aldı.

 Songül Erol Abdil HDP büyüdükçe, birilerinin rahatsız olmaya başladığını söyleyerek hükümete bu saldırıların önünü almaya çağırdı.  Salman Kaya ise saldırıların cevabını şiddetle bulmayacağını ancak kendilerini de koruyacaklarını belirtti. Kızılay’ın göbeğindeki büroların dahi bayraklarının indirilmeye çalışıldığını söyleyen Kaya, “sabırlı davranmaya çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından bürodan meydana doğru kısa bir yürüyüş gerçekleştirildi. Eylem boyunca “Bijî Biratîya Gelan”, “Tepecik faşizme mezar olacak”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu