Güncel

THKP-C/MLSP 4 savaşçısının şehit düştüğünü açıkladı

THKP-C/MLPSB, gerilla birliğinde yer alan 4 savaşçısının 16 Eylül 2019'da Medya savunma Alanlarında şehit düştüğünü açıkladı.

THKP-C/MLPSB, TSK’nın Medya Savunma Alanlarına yönelik 16 Eylül’de gerçekleşen saldırısında 4 savaşçısının ölümsüzleştiğini duyurdu. Açıklamada, “Gerilla birliğinde yer alan Yoldaşlarımız (Tamer Kasabalı) Fırat Yıldırım, (Mahir Ernesto) Muhammed Tiril, (Çayan Kızılbaş) Umut Özsepet ve THKC Gerilla Birliğinin birinci dereceden kurucu iradesi olan ve Komutanlığını yürüten Parti Üyesi Yoldaşımız (Alper Koçer Çakas) Fırat Çaplık 16 Eylül 2019 tarihinde faşist ve işgalci Türk ordusunun  Medya Savunma Alanlarına yönelik saldırısı sonucunda şehit düştüler” bilgisi yer aldı.

Açıklamada, “Düşenler geride kalmazlar, onlar; emekçi halkın kalbinde, ruhunda ve bilincinde, devrimin önder ve itici sembolleri olarak yaşarlar. Her engebede düşen gerillaların gövdesi bir devrim fırtınası yaratır.”

Hiç kimse içinden geçtiğimiz tarihsel süreçte yaşadığımız coğrafya ve ülkemiz koşullarının “normalleşeceğini” özgürlük, adalet ve demokrasinin barışçıl mücadele metotları ile kazanılarak huzurlu günler yaşayacağımız ham hayallerine kapılmasın, bu artık “son kanlı kavga” ile mümkün” denildi.

Açıklamnın devamında, “Çağrımızdır; Bizler başta THKP-C/MLSPB saflarında yer almış kendini Parti-Cephe duygu ve düşüncesi ile ifade eden kişilere, sempatizanlara, taraftarlara ve tüm devrimci dost güçlere sesleniyoruz; emekçi halklarımızın çocuklarının özgürlük mücadelesini gururla ve  özlemle karşılayın.  Bulunduğunuz her alanda bütün imkân ve olanaklarınızı seferber ederek, ülke içinde ve ülke dışında faşizmin katlettiği yoldaşlarımızı ve şehitlerimizi sahiplenin; onları anmak savaşmaktır” denildi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu