Güncel

THY çalışanı yaşamına son verdi

İcralık olan THY'nin yer hizmetleri çalışanı Alper Danış’ın kısa çalışma uygulaması ve ikramiyelerin iptal edilmesi sonucu yaşadığı maddi zorluklar nedeni ile yaşamına son verdiği iddia edildi.

Pandemi sürecinde bir işçi daha maddi sıkıntılarından dolayı intihar etti. Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda Türk Hava Yolları iştiraki olan TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’de rampa işçisi olarak çalışan Alper Danış, mola sırasında intihar etti.

30 yaşındaki iki çocuk babası olan Danış’ın geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiği ifade ediliyor. Evrensel’den Volkan Pekal’ın haberine göre TGS Yer Hizmetleri çalışanlarından biri intiharın kısa çalışma uygulanması ve ikramiyeleri iptal edilmesi sonucu Danış’ın yaşadığı geçim sıkıntısı ile doğrudan ilgili olduğunu söyledi.

Danış’ın 20 bin lira kadar biriken borcu nedeniyle icralık olduğu ifade ediliyor. Pandeminin başından beri kısa çalışma uygulandığını ifade eden bir işçi, 4 ayda bir alınan ikramiyelerden vazgeçilmesi için kendilerine zorla belge imzalatıldığını belirterek şunları ifade etti:

Sen harcamalarını alacağın maaşa, ikramiyeye göre ayarlıyorsun. Kısa Çalışma Ödeneği verilip, ikramiyeleri kesilen birçok arkadaşımız borç alarak geçinmek zorunda kaldı. Alper Danış da bu koşullarda intihara sürüklendi.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu