Manşet

TİKKO Pertek’te işbirlikçilere uyarı

H. Merkezi: TKP/ML TİKKO’ya bağlı gerillalar Pertek’te işbirlikçi Adil Yıldırım’ı aracına bomba koyarak uyardı. TİKKO yaptığı açıklamada “Adil Yıldırım’ın kendisi bu eylemin ardından halka ve devrimcilere özeleştiri vererek, partimizin adaletine sığınıp kendisini düzeltmeyi görev bilmelidir. Aksi takdirde saldırganlığına devam ederse daha ağır sonuçlara katlanmak zorunda kalacaktır” dedi.

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO)’ya bağlı gerillalar Pertek’te işbirlikçiliğe yönelik eylem yaptı. Elimize e-posta yoluyla ulaşan ve Dersim Bölge Komutanlığı imzalı açıklamada “29 Ağustos gece saatlerinde Pertek’e bağlı Pınarlar köyünde işbirlikçi Adil Yıldırım‘ın aracına yönelik bombalama eylemini partimiz TKP/ML’ye bağlı TİKKO gerillaları gerçekleştirmiştir” denildi.

 

“Adil Yıldırım gibi unsurlara tavrımız sert olacaktır”

Adil Yıldırım’ın işbirlikçi olarak nitelendirilmesinin esas nedeni düşmanla olan bağlantıları ve devrimci mücadeleye sempati duyan insanların takip edilmesidir” diyen gerillalar “Unsurun devrimci mücadeleye yaklaşımı sıradan bir insanın yaklaşımı olarak değerlendirilmemektedir. Devrimcilere ve onların yarattıkları değerlere saldıran bu gibi unsurlara yönelik tavrımız uyarı eyleminde görüldüğü gibi sert olacaktır” şeklinde açıklamalarını sürdürdüler.

Adil Yıldırım’ın kendisi bu eylemin ardından halka ve devrimcilere özeleştiri vererek, partimizin adaletine sığınıp kendisini düzeltmeyi görev bilmelidir” diyen gerillalar “Aksi takdirde saldırganlığına devam ederse daha ağır sonuçlara katlanmak zorunda kalacaktır” diyerek uyarıda bulundular.

 

“İşbirlikçileri barındırmayın”

Dersim halkına seslenen gerillalar “Dersim’de kan, can bedeli yaratılan devrimci değerlere saldıranlar karşılarında her zaman TKP/ML TİKKO’yu bulacaktır. Sizlerden beklentimiz bu gibi işbirlikçileri içinizde barındırmayın, onlara tüm düşkünlükleri ve çürümüşlükleriyle halkın arasında dolaşamayacaklarını, yaşayamayacaklarını alacağınız tavırla gösterin. Kendilerini düzeltmedikleri, düşmanla bağlantılarını koparmadıkları ve halka özeleştiri vermedikleri sürece tavrınızı sürdürün” dediler.

“İşbirlikçiler, hedefimiz olmaktan kurtulamayacaksınız”

İşbirlikçilere yönelik de çağrılarını yinelediklerini belirten gerillalar “Hiçbir zaman halkın ve partimizin devrimci adaletinden kurtulamayacaksınız. Tek çıkar yolunuz bu çirkeflikten sıyrılmak, halka özeleştiri vererek dürüst bir yaşam sürmenizdir. Aksi halde hedefimiz olmaktan kurtulamayacaksınız” diyerek açıklamalarını sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu