GüncelManşet

TKP/ML TMLGB militanlarından Berkin’e atfen eylem

H.Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan bir habere göre yazılı bir açıklama yapan Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist – Türkiye Marksist Leninist Gençlik Birliği (TKP/ML TMLGB),Onu katleden faşist devletten ve uşaklarından hesap sormaya devam edeceğiz” diyerek, Berkin Elvan’a atfen bir eylem gerçekleştirdi. Açıklama metninin tamamını haber değeri taşıdığı için paylaşıyoruz:

Faşist T.C devletinin özellikle Gezi İsyanı’ndan sonra azgınca halka saldırması, Ali İsmail’leri, Ethem’leri ve son olarak Berkin’imizi katletmesi katliamcı yüzünün ne ilk nede son örneğidir.

Emekçi halk kitlelerinin sokağa döküldüğü, barikat barikat direndiği bu isyan süreci biz işçi, emekçi, öğrenci tüm halk gençliğinin komünist örgütü Komsomola önemli görevler yüklemektedir. Oluşan bu isyan dalgasında öncü olmamızın gerekliliğini kavrayarak ve şehitlerimizden ve partimiz TKP/ML’nin bugüne kadar süren hesap sorma geleneğinden edindiğimiz bilinçle, halk düşmanlarından ve onların kalelerinden silah seslerimizi eksik etmeyeceğiz. GB’miz 20 yılı aşkın savaş ve mücadele tarihinde çok değerli kadrolarını güneşe uğurlayarak, nice bedeller ödemiş, düşmana yönelmekten geri durmamış bugünlere kadar çizgisinden ödün vermeden gelmiştir.

Bizler TKP/ML TMLGB militanları olarak, faşist devlet tarafından 15 yaşında katlettiği Berkin’imizi unutmayacağımızı haykırmak amacıyla bir eylem gerçekleştirdik.

20 Mart gecesi Anadolu yakasında E-5 yolu üzerinde bulunan Altıntepe üstgeçidine “Berkin’in Hesabını Soracağız-TKP/ML TMLGB” yazılı pankartımızı astık.

Pankartın bulunduğu yere de TMLGB yazılı bombalı paket bırakıldı.

4 metrelik pankart asıldıktan sonra bölgeden kayıp vermeden çekildik. Berkin’e atfettiğimiz bu eylem son olmayacaktır. Onu katleden faşist devletten ve uşaklarından hesap sormaya devam edeceğiz.

TKP/ML TMLGB Militanları

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu