GüncelManşet

TKP/ML- TMLGB Militanları: Berkin’in Hesabını Soracağız!

 

İstanbul: Sokaklar her yerde Berkin’in acısı ve öfkesi ile yankılanıyor. Bu adreslerden biri de dün gece Sarıgazi oldu. Elimize ulaşan habere göre, TKP/ML ve TMLGB militanları Berkin’in hesabını sormak için dün gece Sarıgazi’de bir korsan gerçekleştirdi. GB militanları tarafından gönderilen haber şöyle:

” Faşist diktatörlük, Berkin’imizi bizden koparıp aldı. Berkin, 269 gündür umut ve dirençle yaşama tutunmaya çalıştı, bize güç verdi. Bu süre içinde Berkin’i katleden polise emri veren AKP hükümeti ise hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

Erdoğan’ın “kahraman” polisleri kardeşimizi sokak ortasında katletti. Tıpkı Ali İsmail’i, Medeni’yi, Ethem’i, Mehmet’i, Abdullahı’, Ahmet’i ve daha nice arkadaşımızı, yoldaşımızı katlettiği gibi. Berkin’in 269 gündür yüreğimizi yakan acısının hesabını sormak için bizde halkımız gibi dün eyleme geçtik.

TKP/ML militanlarıyla birlikte dün gece Sarıgazi’de gerçekleştirdiğimiz eylemde, Berkin’in hesabını soracağımızı haykırdık. Kitlenin Demokrasi Caddesinde yürümesine izin vermeyen ve önünü kesen düşman güçleri, havaifişeklerimizin, molotoflarımızın hedefi olmuştur. Saatler süren direnişimiz sırasında polis kitleye yaklaşamamış, bir adım bile atamamıştır.Silahlı gerçekleştirdiğimiz ve halkımızın da sahiplendiği eylemde, yaklaşmaya çalışan akrep ve TOMA’lar yakılmıştır.

Partimizin 40 yılı aşan savaş ve direniş geleneği, ortaya konulan militan duruşla, dosta ve düşmana bir kez daha gösterilmiştir.

Bizler halk gençliğinin komünist öncüsü iddiasında ki Komsomol militanları olarak bir kez daha ilan ediyoruz ki; Berkin’in hesabını soracağız!

Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk ordusu TiKKKO, Gençlik örgütümüz TMLGB

Savaş, Öğren, İlerle, Gücümüz TMLGB”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu