GüncelManşet

“Tükenmeyen Gücümüz Partimizdir Öncümüz!”

 H. Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı güncelliğinden kaynaklı yayımlıyoruz:

Partimiz vermiş olduğu uzun soluklu mücadelenin 42. Yılının içerisinde bulunmaktadır. İlk kıvılcımın çakıldığı günden bu yana Partimiz halk savaşını yükseltme noktasında ısrar ve iradenin adı olmuştur. Çünkü Proleterya Partisi, 42 yıllık verilen mücadele ve savaş pratiğinde yengi ve yenilgilerin birikimi, deneyimi ve MLM ideolojisinden aldığı güçle sınıf savaşımına bağlı bulunmaktadır.

Geldiğimiz süreçte Gezi İsyanı ile birlikte kitleler, hak alma ve hesap sorma bilincinde yaşanan sıçrama ile sokaklara daha fazla inmiştir.

Böylelikle Partimizin kitlelerle kucaklaşması geçmişe göre daha kolay hale gelmiş, örgütsüzlüğün örgütlülüğe dönüşmesinin önü düne göre daha fazla açılmıştır.

Böylesi bir süreçte bizde TMLGB militanları olarak, Mersin’ in Toroslar bölgesinde yazılama eylemi yaparak Partimizin 42. Savaş ve mücadele yılını selamladık. 18 Nisan gecesi yaptığımız yazılama eyleminde “Tükenmeyen gücümüz Partimizdir öncümüz” ve “42. Savaş yılında şan olsun Partimiz TKP/ML” sloganlarını duvarlara işledik.

Ayrıca 269 günlük direnişi sonucunda mücadele bayrağını genç yaşta bizlere teslim eden Berkin Elvan’ ında unutulmadığını hesabını er geç soracağımızı “Berkin’ in hesabını soracağız” diyerek dosta düşmana bir kere daha ilan ettik.

militanlarr* Partimiz kurulduğu günden bu yana Demokratik Halk Devrimindeki ısrarını korumakta ve mücadelesini kesintisiz bir şekilde devam ettirmektedir.

Nice bedeller ödeyerek, şehitler vererek Halk savaşının kızıl bayrağını doruklarda dalganlandırmayı sürdürmektedir.

Partimiz sınıf mücadelesinin ateşinde emekçi yığınlarla daha fazla kaynaşarak, örgütleyerek ve örgütlenerek gelişecek ve büyüyecektir.

Gezi İsyanının açığa çıkardığı toplumsal gerçeklerle birleşerek onlara müdahale ederek tarihsel rolünü oynayacaktır.  

Bizler GB militanları olarak İstanbul Sarıgazi’de 21 Nisan gecesi 42 yıllık direniş, mücadele ve savaş yılını geride bırakan partimizin adı ve 42. savaş yılında mücadeleyi sürdüreceği duvarlara nakşedilmiştir. 

Savaş Öğren İlerle Gücümüz TMLGB

TMLGB Militanları

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu