GüncelManşet

TÜPRAŞ’ta İşçiler, hayatını kaybeden arkadaşları için iş bıraktı

H. Merkezi: TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi’nde patlamada yaşamını yitirenler için bugün işçiler arkadaşları için iş bıraktı.

Kemal Şaşmazer, Yusuf Kepenek, Mehmet Karademir ve Mehmet Dere’nin hayatını kaybettiği, iki işçinin de yaralandığı iş cinayetinde rafineride üretim durmamış hatta Kaymakam çıkıp, “Uzun zamandır bakımı yapılan bir tankta gaz sıkışması nedeniyle, ani bir patlama olmuş. Adli bir vakıadır. Kısmidir. Üretim devam etmektedir. Dışarıdan bir saldırı yok. İş kazası” diyerek, işçinin yaşamının kendilerince değersizliğini ifade etmişti.

Bu sabah saat 08:00 vardiyasına giren işçilere , “Bugün çalışmayacağız. Tüm gün arkadaşlarımız için iş bırakıyoruz!” duyurusu yapıldı. TÜPRAŞ giriş kapısında bir araya gelen işçilere Petrol-iş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay bir açıklamada bulundu.

Dün yaşanan iş cinayetinde dört işçinin hayatını kaybetmesiyle ilgili derin bir üzüntü duyduklarını belirten Oktay, taşeron-kadrolu ayrımına işaret ederek, “bizleri bölüyorlar ama bizim birbirimizden bir farkımız yok. Sendikalar başta olmak üzere tüm yetkililere sesleniyoruz taşeron sistemi kaldırmalı bunun için adım atmalılar” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu