Güncel

Tuncel “Seçim üzerindeki şaibe kalkmadı”

H. Merkezi: Yerel seçimlerin ardından Meclis’te ilk grup toplantısını düzenleyen BDP-HDP adına HDP Eşgenel Başkanı Sebahat Tuncel konuşma yaparak, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Kürdistan’da büyük bir başarıya imza atan Kürdistan halkına teşekkür ediyorum. HDP ile girdiğimiz seçimde bize büyük destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seçim sonuçlarına göre halkımız kazanmıştır” diyen Tuncel, seçimlerde AKP’nin itirazlarının kabul edilmesini, kendilerinin itirazlarının ise kabul edilmemesini eleştirdi.

 

“Ceylanpınar seçimlerini de iptal edin”

Seçimlerin bir son değil kendileri için bir başlangıç olduğunu belirten Tuncel, “Bu başlangıç, mücadeleye yeni başlıyoruz. Durmak yok mücadeleye devam. Seçim sonuçlarını sadece bizim açımızdan değerlendirmek yeterli değil” diye konuştu.

Agirî (Ağrı)’daki seçimlerin iptal edilerek Haziran’da yeniden yapılmasına yönelik kararı değerlendiren Tuncel, “YSK, AKP ile işbirliği içinde mi? Bizim itirazlarımız nasıl reddediliyor? Seçim sonuçları üzerinde şaibe kalkmamıştır. Ağrı seçimini iptal ettiniz, Ceylanpınar’daki seçimi de iptali edin” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu