Güncel

Tutsak Partizan Haydar Sönmez’den 1 Mayıs mesajı

Kandıra 2 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde tutulan tutsak Partizan Haydar Sönmez, Özgür Gelecek emekçilerinin 1 Mayıs’ını kutlayarak, “Biz tutsaklarda bedenen dört duvar arasında olsakta, aklımız-yüreğimiz firari şekilde 1 Mayıs alanlarında siz düşdaşlarla omuz omuza bayram halayına durup, aynı özgürlük şarkıları söyleyip, aynı özgürlük ve somut şiarları haykıracağız” dedi.

H. Merkezi: Kandıra 2 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde tutulan Tutsak Partizan Haydar Sönmez, gazetemize yolladığı mektupla Özgür Gelecek emekçilerinin 1 Mayıs’ını kutladı.

Sönmez gönderdiği mektupta, “Merhabalar Sevgili DüşdaşlarKartape’nin eteklerinden komünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Her birinizi düşdaşca sımsıkı kucaklayıp-öpüyorum” dedi. Dünya işçi-emekçi sınıfların Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs Bayramını komünar kararlılık ve çoşkuyla selamlayarak kutladığını belirten Sönmez, “Faşizmin inşa etmeye çalıştığı korku imparatorluğunun yıkılması amacıyla, başta sınıf bilinçli öncüler olmak üzere tüm işçi ve emekçilerin Birlik, Mücadele ve Dayanışmanın önemini daha ileri düzeyden kavrayıp pratikleşmeleri taktiksel önceliklerimizden olmalıdır” dedi.

 

“Özgür bayramları birlikte kutlamak umuduyla …”

Sönmez mektubunun devamında şu ifadelere yer verdi; “Yaşadığımız özgün koşullar her yeri 1 Mayıs bayram şenliği yerine çevirip milyonlarla özgürlük şarkıları, şiarları, haykırmamızı söylüyor… Erkene alınan seçimler faşist iktidarın yolun sonuna geldiğinin dolaylı ikrarıdır. El ele, yürek  yüreğe, omuz omuza verip milyonlarca olduğumuzu görebilirsek… Ezilenlerin ortak aklı ve gücüyle bu yıkım sürecini hızlandıran, yaratılan korku atmosferi ve umutsuzluk bulutlarını dağıtan olabiliriz… Olmalıyız… Biz Kazanacağız…

Biz tutsaklarda bedenen dört duvar arasında olsakta, aklımız-yüreğimiz firari şekilde 1 Mayıs alanlarında siz düşdaşlarla omuz omuza bayram halayına durup, aynı özgürlük şarkıları söyleyip, aynı özgürlük ve somut şiarları haykıracağız. Bu bilinç ve kararlılıkla özgür geleceğimizi gün içinde karınca-kararınca inşa etmeye çalışan tüm düşdaşlara sonsuz başarılar! Özgür bayramları birlikte kutlamak umuduyla sağlık ve dirençle kalalım. İyiki varsınız!

YAŞASIN 1 MAYIS

BİJİ YEK GULAN

CİRTA SIMA VE ĞER VO!

1 MAYIS BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

YAŞASIN PROLETARYA ENTERNASYONALİZMİ”

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu