Güncel

Tutsak Partizan’dan yeni yıl mesajı

Edirne F Tipi Hapishanesi'nde bulunan tutsak Partizan gazetemize yeni yıl dileklerini ulaştırdı..

Merhaba;

Özgür Gelecek Emekçileri…

Yeni bir mücadele yılına girerken sizleri coşkun, umut ve dirençle sıkıca kucaklıyor; selamlıyorum. Nasılsınız? Umuyorum ve inanıyorum ki iyisinizdir. Ben ( biz) de mevcut tecrit koşullarının içerisindeyken bir de pandemi sürecinin işletilmesiyle, katmerleşen faşizm halleri içerisinde yaşamaya çalışıyoruz. Bunun dışında genel olarak iyiyi-m-z…

Bu yönüyle koca bir yılı geride bırakırken emperyalist/kapitalist sistem krizi içerisinde ve bu krizin önünü almak için, işçi-köylü, emekçilere, kadın/gençlik, antikapitalist Müslümanlara, LGBT-i, aydın ve sanatçılara uzanan halkların üzerinde ulusal, sınıfsal, inançsal ve cins ayrımlarıyla baskı ve sömürüsünü faşist yöntemleriyle arttırırken özgürlükçü bir toplum istemlerini kendi dilleri ve renkleriyle haykıran ezilenlerle karşılaştılar.

2020 yılı bu faşist uygulamalar altında geçerken Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs ile sağlık ve yaşam haklarının nasıl sermayenin elinin altında keyfiyetine göre bir yaşama sürüklendiklerini, ezilenler tehlike altında yaşamak zorunda bırakıldıklarında, bir kez daha su yüzüne çıkan, “ sosyal devlet”  teranelerini dillendiren egemen hâkim sınıfların yalanı Covid-19 ile ifşa oldu.

Yeraltı-yerüstü tüm zenginlikler bir avuç kompradora peşkeş çekildi. Hava ve su gibi doğal ve her insanın hakkı bu peşkeş ile gasp edildi.

“ Zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi” kalmayanların özgürlüklerini yaşamaları için 2021 yılına ezilenler- sömürülenler direnişleriyle hazırlanıyor.

Bu gerçeklik içerisinde sınıf mücadelesini yürütmek için çetin ve zer mücadele içerisinde bin kat daha ısrar ve kararlılıkla, MLM ile yürümek önem kazanmaktadır. MLM ışığında özgürlük türkülerini bu inançla söyleyerek, faşizmin karanlığını dağıtıp, sömürü sistemini yıkacağımız, “ Güzel Günler Göreceğimiz” zaman için, dirençle, kararlılıkla Umuda Tohum Ekmek” için hepimiz heybelerimizi dolduralım.

Devrim olacak bunun için çelik aldığı “her suyu” emerek sertleşerek kırılmaz, sağlamlığa ulaşılacaktır.

Bu inançla, Özgür Gelecek emekçilerinin umut, coşku ve direncimle sınıf mücadelesinin kolektif yoldaşlığıyla selamlıyor, yeni gelen mücadele yılınızı en içten duygularımla selamlıyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Umut ve Dirençle…

İleriye, Daima İleriye- Hep Birlikte, Zafere!

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı