Manşet

Tutsak Partizanlardan Gültan Kışanak’a Mektup!

65 gündür devam eden açlık grevleri sürecince direnişi dışarıda büyüten ve açlık grevini ve taleplerini sahiplenen BDP milletvekillerine TKP/ML dava tutsakları bir mektup gönderdi. BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak’a gönderilen ve direnişi selamlayan tutsakların mektubunu haber değeri taşıdığından ve güncelliğinden dolayı yayınlıyoruz:

PKK ve PAJK dava tutsaklarının; A. Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması sağlık, güvenlik, özgürlük koşullarının sağlanması ve anadilde eğitim, Kürtçe savunma önündeki engellerin kaldırılması talepleriyle 12 Eylül 2012 tarihinde başlattıkları süresiz, dönüşümsüz açlık grevi eylemi ile yakından ilgilendiğinizi, BDP milletvekilleri olarak parlamento içinde bunun mücadelesini aktif bir şekilde verdiğinizi, hapishane önlerinde, miting alanında, kitle gösterilerinde polisin gazına, copuna, tazyikli suyuna, panzerine karşı koyduğunuzu, bu yanıyla kürt halkının mücadelesine yakışan bir duruş sergilediğinizi görüyor, ancak bunun ötesine geçerek “Tutsakların talepleri bizim de taleplerimizdir” şiarıyla süresiz, dönüşümsüz açlık grevine başladığınızı, böylece süreci yeni bir aşamaya taşıdığınızı öğreniyor, bundan büyük bir heyecan aldığımızı bilmenizi istiyoruz.

Bu, zindan cephesinde PKK, PAJK, KCK ve elbette onlara destek veren biz tutsak partizanların, diğer devrimci dostların savaşımlarının yalıtılmış bir savaşım olmadığı ve dışarıdan (devrimci parti ve örgütlerin, sendika ve meslek kuruluşlarının, insan hakları savunucularının, demokratik kitle örgütlerinin, aydın, sanatçı ve yazarların) büyük bir duyarlılıkla destekledikleri güvenini vermektedir. Aynı zamanda talepleri gerçekleştiğinde, bu kazanımın yiğit kürt halkının daha özgür koşullarda yaşama savaşımına da büyük bir destek olacağı kanaatini taşıyoruz.

Şurası bir gerçeklik ki: Türkiye’de demokrat olmak, demokratik haklar uğruna mücadele etmek, ateşten gömlek giymek gibidir..! Tarihinde hep inkar, imha, asimilasyon politikalarıyla hareket etmiş Türk devleti büyük bir bozgunun öngünündedir ve tüm diğer milliyetlerden ve inançlardan ezilenler ve aynı zamanda faşizm ve onun destekçisi durumundaki emperyalizmin baskı ve sömürüsünden kurtulmak isteyen ezilen ve sömürülen emekçi sınıf ve katmanlar birleşmeli ve ortak mücadele vermelidirler!

Siz ve sizinle birlikte açlık grevine başlayan milletvekili, belediye başkanı arkadaşlarımızın eylemini selamlıyor, haklı ve meşru talepler uğruna verdiğiniz demokratik zemindeki bu mücadelenizde yanınızda olduğumuzu belirtiyor, dayanışmacı selamlarımızı yolluyoruz.

TKP/ML dava tutsakları adına İsmail Yılmaz

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu