Güncel

Tutsaklar yakınlarından “Görüşeceğiz” adıyla sosyal medyada paylaşım çağrısı

Hapishanelerdeki edebi ve sanatsal ürünler 'Görüşeceğiz' adıyla oluşturulan sosyal medya hesaplarında paylaşılacak.

Bir grup tutsak yakını ve dostu, tutsakların edebi ve sanatsal ürünlerini paylaşmak için ‘Görüşeceğiz’ isimli sosyal medya hesapları oluşturdu.

Twitter, Facebook ve Instagram’da oluşturulan hesaplar üzerinden yapılan duyuruda,

“Tecrit duvarları arkasında özgür voltalar atarak, sokakları ve meydanları düşünen, hayatın her alanına dair duygu ve düşünce biriktiren; insana ve doğaya dair sanatsal ve edebi ürünler yaratarak direnen tutsakların eserlerini sosyal medya mecralarında paylaşmak için bir araya geldik.

“Onlar tüm zor şartlara ve yoksunluklarına rağmen idealleri uğruna sanat ve edebiyatın ışıklı yolunda volta atıyorlar. Üretimlerinin insanlara ulaşması demek onların toplumdan yalıtılmasına, görünmez kılınmaya çalışılmalarına bir yanıt olacaktır” denildi.

Hapishanelerle ilişkisi olan tutsak yakınları ve görüşçülerine; görüşlerde, telefon konuşmaları ve mektuplarında tutsaklara üretimlerini paylaşabilecekleri ‘Görüşeceğiz’ adlı sosyal medya hesaplarından bahsedilmesi çağrısı yapılan duyuruda, “Kendilerinin ve arkadaşlarının şiirlerini, öykülerini, tablolarını, karikatürlerini, el işlerini (fotoğraflarını) vb. sizler aracılığıyla bize ulaştırsınlar” diye belirtildi.

Tutsakların edebi ve sanatsal ürünleri ‘https://twitter.com/gorusecegiz‘, ‘https://www.facebook.com/mutlakagorusecegiz‘, ‘https://www.instagram.com/gorusecegiz_/?hl=tr‘ hesapları üzerinden paylaşılacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu