Manşet

Tutuklamalar Ankara’da protesto edildi

Ankara: 3 Haziran günü Antep, Maraş, Urfa, Hatay ve Adıyaman’da Özgür Gelecek okurlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonla 8 kişi, 5 Haziran günü Dersim’de gerçekleştirilen operasyonla ise 7 kişi gözaltına alınmış ve daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Tutuklamalar bugün Ankara Yüksel Caddesi’nde gerçekleştirilen basın açıklaması ile protesto edildi.

Alınteri, DHF, EHP, SDP, Tüm İGD, BDSP, ESP, Devrimci Proletarya, BDP ve Öğrenci Kolektiflerinin destek verdiği eylemimiz 18.30’da basın açıklamasının okunmasıyla başladı. Açıklamada devletin pervasız saldırılarının gün geçtikçe artarak devam ettiği, örgütlenme ve söz söyleme hakkımızın ‘ileri demokrasi‘ çığırtkanlığıyla suç sayıldığı, baskıların esasta örgütlü mücadelemizi hedef aldığı belirtildi.

Gözaltı, tehdit, tutuklama ve baskıların bizleri yıldıramayacağı, aksine mücadele azmimizi arttırdığı vurgulandı. Blok vekilleri Ayla Akat Ata ve Nursel Aydoğan da eylemimize katılarak destek verdiler.

Eylemde Nursel Aydoğan kısa bir konuşma yaptı. Aydoğan yaptığı konuşmada öncelikle Ali Kaypakkaya’nın ölümüyle ilgili başsağlığı diledi ve ardından tüm muhalif kesimlere yönelik saldırı dalgasına karşı direnişi örgütlemekten başka yol olmadığını belirtti.

Eylemimiz “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Özgür Gelecek susmaz, susturulamaz”, “Suzan Zengin ölümsüzdür”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz ” ve “Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganlarıyla sona erdi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu