GüncelUncategorized

Tutuklu kanser hastası için umutlar tükendi!

H.Merkez: Mide kanaması geçirerek Samatya devlet hastanesine kaldırılan kanser hastası Muhlis Barut için doktorlar “tedavi artık işe yaramıyor” dedi.

50 yaşındaki Muhlis Barut 2 yıl önce akciğer hastası olduğunu öğrenmiş ve yeşil kartının süresini uzatmak için başvuru yapmaya gittiğinde, kartının iptal edildiğini öğrenmişti.

2010’da, İzmir’deki Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’ni basmış ve yapılan “hukuksuzluğa” isyan etmişti.  Etrafa bir kaç el ateş açan Barut çıkarıldığı mahkemede “öldürmeye teşebbüs, tehdit ve hakaret”  suçlarından 16 yıl 8 ay hapse mahkûm edilmişti.  Hapiste gün geçtik durumu kötüleşen Barut’u ailesinin görmesi İstanbul’a nakledildiği için daha da zorlaşmıştı. Çok az ömrü olduğu söylenen Muhlis Barut şimdi hastanede.

Cumartesi gecesi de Metris’te mide kanaması geçirerek Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kızı Gönül Barut çaresizliğini şu sözlerle dile getirdi; “Babam hep annemle kardeşimi soruyor. Onlar dün İzmir’den gelip babamı görüp hemen dönmek zorunda kaldılar, çünkü İstanbul’da kalacak yerimiz yok.” Daha önce durumu kötüye giden Barut Adalet Bakanlığına başvurmuştu. Ancak bakanlık “Yapılacak işlem yoktur” diyerek başvuruyu reddetti.  Daha sonra devletin başka “büyükleri”  araya girdi, Barut’un son günlerini ailesiyle geçirmesi için. En son cumhurbaşkanı Gül Barut’un serbest bırakılması için yapılacak bir şey var mı diye çeşitli talimatlar verdi. Öyle görünüyor ki Cumhurbaşkanı hastalanınca Barut’u unutmuş olacak. Kimsenin aklına kanser hatası Barut gelmedi.   Şimdi hastanede babasıyla kalan kızı babasıyla özgürce vedalaşmak için umutlarının tamamen tükendiğini belirti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu