GüncelManşet

Tuzluçayır’da Berkin için direniş sürüyor(Güncelleniyor)

H.Merkezi: Berkin Elvan ölümsüzleşmesinin ardından Tuzluçayır’da iki gündür çatışmalar devam ediyor.    Bugün Tuzluçayır’da liseliler bir kez daha Cami-Cemevi’ne yürüdü. Burada polisin saldırısı ile başlayan çatışmalar devam ediyor.

14.39: İnşaat alanından çıkan iki TOMA tazyikli gazlı su ile saldırdı. Süleyman Ayten Caddesi’ne bir süre çekilen liseliler, taşlarla TOMA’ları sıkıştırdı . TOMA’lar geri çekilmek zorunda kaldı.

14.29 :Süleyman Ayten Caddesi üzerinde direnen liselilere Kartaltepe bölgesindeki bir ara sokaktan çıkan akrep saldırdı. Akrep aracı liselilerin üzerine sürüldü. Bir liseli ezilmekten son anda kurtuldu.

14.22 :Yaklaşık 150 liseli, inşaatın bulunduğu sokağa döndükten kısa bir süre sonra polis gaz bombalarıyla saldırıya geçti, direniş başladı.

14.16: Mamak’ta Ege Lisesi ve Suzan-Mehmet Gönç Lisesi öğrencileri, okullarında Berkin Elvan için gerçekleştirdikleri eylem ve anma etkinliklerinden sonra Tuzluçayır’da buluştu. “Berkin’in hesabı sorulacak” diyen liseliler Cami-Cemevi inşaatına doğru yürümeye başladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu