Güncel

Ümraniye Birlik Mahallesi’nde halk şöleni

İstanbul: HDP, seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye’ye bağlı Birlik Mahallesi’nde seçim bürosu açtı, ardından halk şöleni düzenledi.

Açılışa Ümraniye Belediyesi Eş Başkan Adayları Saray Deniz ve Rıza Karaman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar, BDP İl Eş Başkanları Arife Çınar ve Emrullah Bingül ile HDK Kadın Meclisi’nden Yıldız İmrek ile EMEP, SYKP ve Partizan temsilcisi Cevahir Vurucu’da katıldı.

Açılışın ardından kitle, şölenin yapılacağı düğün salonuna yürüdü.

Ümraniye Belediyesi Eşbaşkan Adayları, halkı selamladı, “Oylarınıza talibiz, gelin birlikte yönetelim” dedi.

BDP İl Eş Başkanı Arife Çınar, Başbakan Erdoğan ve hükümetinin yaptığı yolsuzluklara dikkat çekti, “Bunlar 95 yıldır çalıyor. Kürt kimliğini, Alevi kimliğini çaldılar, şimdi de para çalıyorlar” dedi.

HDK Kadın Meclisi’nden Yıldız İmrek ise tüm kadınları, 8 Mart’a çağırdı.

Şölen de son olarak Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar konuştu. Bugün Deniz Gezmiş’in doğum günü olduğunu hatırlatan Aydınlar, Deniz Gezmiş’i andı. Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde tutukluların açlık grevinde olduğuna dikkat çeken Aydınlar, tutukluların taleplerinin kabul edilmesini istedi. Asırlardır devam eden Kürt Ulusal mücadelesinin gelmiş olduğu durum kürt halkına umut verdiğin belirten Aydınlar, “Bizler halk kitlelerine dönük yürütülen imha ve inkar saldırılarına karşı mücadele bayrağını bırakmayacağız” dedi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu