Kadın

Uşak Emniyetinde kadınlara çıplak arama işkencesi!

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak'ta gözaltına alınan kadınların çıplak arama işkencesine maruz kaldıklarını söyleyerek, "Bu çıplak aramayı hangi cüretle yaptınız?" diye sordu.

HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak’ta “FETÖ”ye yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan kadınlara emniyette çıplak arama yapıldığını belirterek soru önergesi verdi.

Gergerlioğlu, yaptığı paylaşımda “Uşak’tan korkunç haberler aldık. 30’a yakın çoğu üniversite öğrencisi genç hanıma Uşak Emniyeti’nde çıplak arama yapılmış! Yani üst iç çamaşırlarının içi ve alt çamaşırları dizine kadar indirilerek otur-kalk yapılarak çıplak arama yapılmış! Bunu utanarak anlatıyorlar! Ama yapanlar bunu yapmaktan utanmamışlar. Kimsenin yanına da kar kalmayacak bunlar. Bugün bunların üstü örtülebilir. Ama yarın bu yaptığınız işkencelerden hesap vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu, Uşak Emniyet Müdürlüğü ile ilgili soru önergesinde, “Bu çıplak aramayı hangi cüretle yaptınız?” diye sordu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu